Jak se cítíte po prvním tréninku v Olomouci?

Už v neděli jsme se byli dobrovolně sklouznout a trochu jsme si omačkali výstroj. Teď jsme si potrénovali a po úpravě ledu jsme si zahráli na dvě branky. Myslím, že se do toho dostáváme dobře.

Těšili jste se na led?

Já osobně určitě. Už tři týdny jsem postupně chodil na led jak v Letňanech, tak ve Velkých Popovicích. Hodně jsem se těšil na led a taky mi chyběla kabina a ten tým.

Proč jste se rozhodl právě pro olomoucké angažmá?

Hned po sezoně jsem se rozhodoval mezi dvěma kluby. Pak jsem si ale nějak uvědomil, že tady v Olomouci je obrovská šance, protože je to nováček, je tady velká euforie a budou chodit lidi. Tým, který postoupil, tady defacto zůstane, i když se samozřejmě trochu obměnil, tak, jak to dělají všichni. Myslím, že je tady obrovská šance na dobrou sezonu.

Co říkáte na kádr, kde jsou mladí ale i velezkušení hokejisté?

Moc se mi to líbí, protože tady zůstal ten tým a ta euforie z postupu do extraligy. Parta tady pořád je a když se to nějak vhodně doplní, tak to bude jenom plus.

Znáte některé hráče z kabiny?

Pamatuju si od vidění kluky, proti kterým jsem nastupoval. Znám Lašáka (Marek Laš, pozn. red.) z Ústí, se kterým jsem hrál. Jinak je to asi všechno.

Pamatujete si na zápasy v první lize proti Moře?

Pamatuju si na to, že když jsme se sem v prosinci táhli čtyři a půl hodiny, tak už jsme na dálnici prohrávali dva nula (usmívá se).

To prostředí může být výhoda?

Jedině výhoda (směje se).

V Olomouci se dočkáte svého prvního extraligového startu. Co od nejvyšší české soutěže očekáváte?

Já se na extraligu strašně těším (usmívá se). Důležité bude, jak potrénujeme a jak se sehrajeme. Nemůžeme koukat moc daleko, musíme se dívat na každé střídání, na každý zápas a pomaličku si to štrádovat extraligou a získávat co nejvíc bodů. Pak se uvidí na konci. Musíme být ale hlavně sebevědomí, ničeho se nebát a hrát s lehkostí.

Bude podle vás velký rozdíl mezi zápasy KHL a v české extralize?

Já myslím, že tam moc velký rozdíl asi nebude, protože v extralize hraje spousta výborných hráčů. Liga taky získala na rychlosti, během pěti let začalo hrát spoustu mladých hráčů. Nebude to vůbec nic jednoduchého, ale záleží jenom na nás, jak se připravíme, jaká se udělá parta v kabině a jak nám to bude klapat.

Jak moc velké to pro vás bylo zklamání, že to ve Lvu Praha po finálové účasti skončilo takhle neslavně?

Já nejsem zklamaný, já jsem rád za tu šanci a moc to neřeším.

Někteří spoluhráči to ale asi viděli jinak.

Samozřejmě, někteří odmítli lukrativnější nabídky, aby mohli zůstat s rodinou v Praze. Bohužel to pro ně dopadlo takhle. Mě to ale nijak nepoškodilo, já jsem naopak možná i získal.

Těšíte se na zápasy proti Litvínovu, kde jste strávil hodně let v mládežnických kategoriích?

Těším se nejen na Litvínov, ale i na ostatní zápasy, protože tam mám hodně kamarádů, kteří tu extraligu hrají. V soubojích s Litvínovem to bude takové zadostiučinění a budu chtít ukázat, že na to mám.

První přípravný zápas na domácím ledě Mora odehraje proti týmu z KHL Dinamu Minsk. Budete trochu spoluhráčům radit v kabině?

(usmívá se) Tam asi není co radit. Někdy mi přijde, že Rusáci v létě až trochu zbytečně moc trénují a jsou většinou utahaní. V těch přípravných zápasech bude určitě důležité se ukázat a sehrát, ale nemá to takovou kvalitu jako ta samotná soutěž.