Teď je vše jinak. „Chceme jít do finále první ligy!“ nechává zbytečnou skromnost stranou bránící útočník Petr Žajgla, který svou trefou ze 46. minuty rozhodl o vítězství domácích.

Za pět minut jste prohrávali 0:2, dá se říct, že pak začala opravdová honička za prvním místem ve skupině Východ.

Začalo to pro nás nešťastně. Možná, že jsme do toho šli pod dojmem podcenění trochu volněji a dostali dva rychlé smolné góly. Po první třetině jsme si sedli, řekli co a jak, a obraz hry se změnil.

V minulé sezoně byla Mora suverénně poslední, 12. února 2008 je už králem Moravy. Co vedlo k tak výrazné změně?
Určitě je to v nové trenérské dvojici. Pan Fiala s panem Vlkem tady zavedli pořádek. Měli jsme hodně kvalitní letní přípravu, která nám dala obrovský fyzický fond, díky němuž vyhráváme koncovky zápasů. To je prostě strašně důležitý. A samozřejmě se nám také vyhýbala větší zranění a výkyvy formy. Nebýt toho začátku, kdy jsme podle mě podcenili zápasy venku, tak to mohlo být ještě mnohem lepší.

Lepší? Olomouc je první a lidé se ptají, kam až dojde v play-off?

Kam dojdeme? Samozřejmě co nejdál! Nevím, jestli můžeme mluvit úplně o největších ambicích, tedy o baráži, ale určitě do finále první ligy chceme!

Závěr zápasu ovládlo skandování: Mistři! Mistři! To se vám hezky poslouchalo, že?

(směje se) Tak bylo to dobrý. Vzpomněli jsme si na mistrovskou sezonu. Zatím jsme vyhráli základní část, je to sice pěkný, ale myslím, že ještě trochu předčasný.

Olomoucká spanilá jízda na čelo skupiny Východ ale jistě nemá jen jednoho jmenovatele, tedy rapidní zlepšení fyzické kondice.

Není to samozřejmě jenom v tom. Ale je to hlavně v tom, že dokážeme v závěru zvládnout tu taktiku, kterou si stanovíme, a to je naše největší přednost. I v koncovce dokážeme hrát nátlakový hokej. Vydržíme hrát, co chceme hrát, to je důležité. Fyzička je základ.

Jít do play-off z prvního místa může být i pro sebevědomí důležité.

Samozřejmě. První místo je, hlavně co se týče výchozích pozic pro ostatní zápasy, důležité, stejně tak i pro naši sebedůvěru.