Se dvěma rozdíly: 1) Kohouty přiváděl k šílenství v brance Mladé Boleslavi, 2) prohrál. „Hraje se nám na ně těžko, nedáváme góly. Oni hrají dobře dozadu a nám to dělá problém. Padají do střel, jsou zarputilí, vyhazují puky," vysvětloval třiadvacetiletý odchovanec Mory, proč svěřenci Mariána Jelínka odjeli z Hané s prázdnou.

Právě vyhlášený psycholog a trenér BK Mladá Boleslav po zápase nešetřil kritikou. Středočeši v plecharéně jen devatenáctkrát vystřelili a po většinu utkání bylo pod palbou Olomouckých, což nebývá zvykem.

„Zachytal jsem si hodně. Jak jsme do nich tlačili, tak toho využívali. Drželi dobře modrou čáru a hrozili z protiútoků. Furt tam byla nějaká přečíslení," komentoval svých 31 zákroků Lukáš.

Nepohledný, ale účinný hokej

„Když to řeknu blbě, Mora hraje hloupý, nepohledný hokej, ale mnohdy je účinný," dodal brankář, jenž si loni připsal čtrnáct extraligových startů v dresu Sparty.

Stejnou porci zápasů zvládl letos už po první čtvrtině soutěže. Akorát ve svatyni v Mladé Boleslavi, kam v létě přestoupil.

„Že někdo říká, že jsem šel do horšího? Je to těžké, dá se o tom jen spekulovat. Za svým rozhodnutím odejít ze Sparty si stojím. Zatím jsem v Bolce spokojený, protože chytám. To je pro mě nejdůležitější. Ale jsem trochu sebekritičtější, takže to ještě pořád není ono. Výsledky ještě nejsou tak dobré," řekl Lukáš.

Před sezonou měl být přitom dvojkou, což potvrdil i Jelínek. Ambiciózní klub si z Finska přivedl Tuomase Tarkkiho a Lukáš mu měl krýt záda. I proto si velké důvěry a šance talentovaný Čech váží.

„Už před sezonou jsem říkal, že mám velký respekt. Ale snažím se dělat, co mám, abych to naplňoval. Doufám, že se posunu ještě dál. Jsem v Boleslavi rád, vážím si toho, že jsem v brance a dělám maximum, abych trenérům splatil důvěru. Doufám, že se nakopneme a budeme hrát ještě líp a v tabulce výš," přál si.

Pochvala olomouckým fanouškům

Spolupráce s Tarkkim prý zatím klape. Přestože zůstává věhlasnější kolega za očekáváním, není v kabině dusno. „Kdybych byl v zahraničí, tak je běžné, že tam máte parťáka cizince. Beru to tak, že jsme prostě dva, akorát to není Čech. Je to v pohodě kluk, musím ho vyzdvihnout," chválil Lukáš šestatřicetile­tého Fina.

A pochvaloval si také olomoucké fanoušky. Nebývá totiž zvykem, že by po konci utkání kromě svých miláčků vytleskali takovým způsobem i hráče hostů.

„Chtěl bych jim poděkovat, jsem rád, že na mě myslí. Vždycky se do Olomouce rád vracím, vyrostl jsem tady," upřímně prohlásil Lukáš, jenž nezapomněl mávnout na tribunu.

„Furt tady mám známé, rodinu, tak jsem jim chtěl aspoň takhle poděkovat, že přišli. Není jednoduché se s nimi vídat, když je to tak daleko," objasnil.

Rádi bychom byli ve čtyřce

Po patnácti zápasech je Boleslav sedmá, má o dva body méně než Sparta, ale o čtyři více než Mora. Jaké jsou ambice mančaftu okolo Jakuba Klepiše či Petra Vampoly?

„Vždycky je nejdůležitější udělat play-off a je jedno, jestli z prvního, nebo osmého místa. Ale samozřejmě, že bychom rádi byli ve čtyřce, abychom když tak hráli víc utkání doma, kdyby se to lámalo," uzavřel Jan Lukáš.

Trenér Mladé Boleslavi Marian Jelínek o Lukášovi:

„Přišel k nám s velkou pokorou, že bude spíš dvojka než jednička. Je to velmi pracovitý a poctivý kluk, který do toho dává srdce. Jsme s ním spokojení."