Byl to zápas jako na houpačce. Jste po takovém konci a prohře o jediný gól hodně zklamaní?

Je to velké zklamání, protože jsme se vrátili ze stavu 1:3 na 4:3 a pak jsme dostali dva góly na 5:4. My jsme měli další šance, které jsme neproměnili. Já si myslím, že tenhle zápas jsme měli vyhrát.

Doplatili jste v souboji s Litvínovem na vlastní chyby?

Litvínov je velmi dobré mužstvo, jsou v útoku hodně šikovní. Dneska to bylo vidět, protože z každé naší malé chyby padl gól. My jsme tam těch šancí měli strašně moc, pochytal to ale Francouz. Tohle ale není výmluva, to je naše chyba, že jsme nedali góly.

Zamrzel vás nejvíc ten vyrovnávací gól Litvínova na 4:4, který padl po chybě vašeho mužstva a sólu Jánského?

Taková chyba se stane, to je hokej. Takových chyb během sezony ještě uděláme spoustu. Na tohle to nemůžeme svádět. My jsme nedali gól v přesilovce pět na tři ani čtyři na tři. Šance tam byly, bylo tam milion střel, ale nedali jsme a takhle to dopadlo.

Na druhou stranu, dát čtyři góly Pavlu Francouzovi se taky nepovede každý zápas.

Je škoda, že jsme nezískali body. Já myslím, že jsme dneska hráli opravdu dobrý zápas pro diváky tady na stadionu i v televizi. Těch gólů jsme ale, myslím, měli dát víc.

Co jste si říkali o první přestávce za stavu 1:3?

Že se vůbec nic neděje. My jsme měli ještě čtyřicet minut hry a stav 1:3 v hokeji není vůbec nic. Ve druhé třetině jsme začali hrát trošičku jinak, začali jsme hrát agresivněji, tvrději a oni začali dělat chyby. Litvínov byl pod tlakem celou druhou třetinu, my jsme z toho dali dva góly a vrátili jsme se do hry.

Vy jste po vaší vyrovnávací trefě na 3:3 hodně slavil u plexiskla. Byla to pro vás taková největší euforie v olomouckém dresu?

Nee (usmívá se). To bylo kvůli tomu, že nedávám moc gólů. Bylo to na konci druhé třetiny, kdy jsme srovnali na 3:3 a byl to takový psychologický gól. Ale já myslím, že slavíme každé vítězství, protože každé je velice důležité.

Litvínovský celek olomoučtí fanoušci po zápase vypískali. Co říkáte na to, co se dělo v závěru zápasu?

Tam se nedělo vůbec nic, to byl normální hokej. Akorát zalehávali puk a zdržovali hru, ale to by nejspíš dělal každý tým. Prostě hráli to, co potřebovali.