Po odchodu Jakuba Řezníčka je místo na hrotu útoku volné a Yunis je odhodlaný se o něj poprat. Pokud bude produktivní jako v sobotní přípravě proti Trnavě. Má šanci.

Povedlo se vám vstřelit dva góly, navíc po krásných akcích. Takhle nějak by to asi mělo vypadat, souhlasíte?

Přiletěly tam dva krásné centry. Jeden od Martina Sladkého, druhý od Michala Vepřeka. Byly to přesně ty balony, které potřebuju. Jen doufám, že na to navážu v dalších zápasech. Pořád je to ale jenom příprava. To musíme mít na paměti.

Je to pro vás jedna z nejdůležitějších příprav v kariéře? Odešel Řezníček, takže místo na hrotu je volné.

Je to tak. Vidím tady šanci na větší zápasové vytížení. Bude záležet jenom na mě, jak se v přípravě ukážu a jak budu vypadat. A potom samozřejmě i na trenérovi, jak se rozhodne.

Probírali jste nějak situaci s trenérem?

Zatím jsme to osobně spolu nijak neřešili. Ale ke každému zápasu mi samozřejmě něco říká, takže o tom, co po mě chce se samozřejmě bavíme průběžně.

Do Olomouce jste přišel jako velký mládežnický talent. Neměl jste přece jenom být v áčku už dávno?

Každý má nějaký svůj postupný vývoj. Já věřím, že šance v této sezoně přijde větší a že ji využiju. Vím, kde se ještě potřebuju zlepšit a vím, že na sobě musím pořád pracovat. Třeba na startovní rychlosti, tam asi cítím největší rezervu.

Jak zatím příprava probíhá?

Máme za sebou asi dva týdny. Ze začátku jsme pracovali hlavně na fyzické přípravenosti, teď už budeme pilovat herní složku. Je to klasická příprava, jen je to vyšperkované tím, že se chystáme i na Evropskou ligu. Zatím se nám vyhýbají zranění, což je nejdůležitější.

Už odezněly těžké nohy ze začátku přípravy? Vypadali jste o hodně lehčeji než soupeř.

Bavil jsem se s kluky z Trnavy před zápasem a říkali mi, že teď mají dvoufázovou přípravu každý den, takže jsou docela unavení. Asi jsme na tom teď doopravdy fyzicky lépe než oni, což je pro nás jedině dobře.

Překvapilo vás, jak jednoznačný zápas byl?

Trnava je výborný soupeř. Mistrem Slovenska se nestali náhodou. A myslím, že i dnes to dokazovali. My jsme dali ke konci poločasu gól, což nám pomohlo. Když jsme pak na začátku druhého poločasu dali druhý, tak už se nám pak hrálo lépe.