„Teď jsem si moc neodpočinul, musím dobře zregenerovat a soustředit se dál,“ říká urostlý bek, který hrál druhý zápas ve dvou dnech.

„V úterý už ale za Kometu nenastoupím, to už by bylo na hraně,“ dodává osmadvacetiletý obránce, který se před časem vrátil do hry po zranění kolena.

Ofenzivní Vrchlabí jste zdolali o jeden gól. Tušili jste, že to bude tak těžká práce?
Věděli jsme, co nás čeká. Vrchlabí hraje hokej narozdíl od betonujících mužstev, jako je třeba Kadaň. Napadali nás a měli jsme v rozehrávce problémy. Soupeř měl i šance a byli jsme rádi, že to Žigi pochytal.

Dva góly Mory padly po střelách obránců a po dorážkách. Máte od trenérů pokyn více střílet?
Teď se to tak snažíme hrát. Puk jde na obránce a útočník se tlačí před bránu. V přesilovkách jsme měli hodně střel, také v té přesilovce pět na tři, bohužel se to odrazilo, nebo to tam nespadlo. Někdy je to o štěstí, každopádně čím víc střel, tím větší šance dát gól.

Zápas jste si hodně zkomplikovali v první třetině…
V přesilovkách jsme dostali dva góly, což bylo dost důležité, ale pak jsme našli nějakou vůli a bojovností jsme to otočili. Ve třetí třetině jsme měli navrch a chtěli jsme vítězství ubránit. Ale bohužel jsme dostali smolný třetí gól, když puk Žigimu nešťastně propadl do sítě. Nakonec z toho bylo asi zbytečné drama.

A drama vygradovali časoměřiči, kterým dlouho trvalo posunout čas na světelné tabuli. Bylo nepříjemné čekat pár minut na ledě za takového stavu?
Člověk chce hrát, takže to nebylo příjemné pro ně ani pro nás. Asi to spíš víc uškodilo soupeři, protože byl rozjetý v útoku. Nám stačilo vyhodit puk, což se nám tedy nepodařilo. Ale naštěstí jsme těch pár vteřin do konce již uhráli.

Takže by to možná mohla být taková domácí finta?
Nevím jestli to byla finta (směje se). Ale určitě to nepomůže ani jednomu mužstvu. Bylo to spíš takové zpestření pro diváky.

Pro diváky to byl po delší době atraktivní zápas. Bylo to i útočným přístupem soupeře, který tak nebránil?
Bylo to určitě tak. Zápas byl záživnější a myslím, že i přišlo více lidí, než na ty minulé soupeře. Fanoušci dobře fandili a my jsme rádi že si držíme odstup od čtvrtého týmu tabulky. Je důležité vyhrávat domácí zápasy, abychom se vyhnuli předkolu play-off. Když budeme hrát poctivě, tak bychom to měli uhrát.

Z diváckého pohledu byl tedy dobrý tah hrát mezi svátky?
Sice je všední den, ale hodně lidí má dovolenou. Vypadá to, že návštěva byla větší než minule.

Pro vás se tím ale nahustil program. V neděli jste hrál v Pardubicích za Kometu Brno. Jak se cítíte po fyzické stránce?
Teď jsem si moc neodpočinul, musím dobře zregenerovat a soustředit se dál. Teď nás ještě čekají do konce týdne dva zápasy, ale potom se to už zase ustálí na dva zápasy týdně. Já jsem vlastně dlouho nehrál kvůli zranění, takže se nějaká únava může nakumulovat. Musím se tomu věnovat, aby se to nestalo.

Výhra nad Slávií vás povzbudila a odehnala trochu únavy?
Každá výhra povzbudí a člověk pak tu únavu ani moc necítí. Měl jsem den a půl volna, takže jsem se z toho dostal. Odpočinul jsem si s rodinou i po psychické stránce. Když se vyhraje, tak ta únava není tolik cítit.

Chystáte se nastoupit za Kometu i v úterý?
Ne, oni mají další posilu do obrany Krsteva a už by toho na mě bylo moc. Byly by to čtyři zápasy ve čtyřech dnech, protože ve středu hrajeme v Třebíči. To už by bylo na hraně, obzvlášť po tom zranění.

MIROSLAV MAZAL