Neváhal a mezi kruhy vypálil, jenže zkušený brankář byl na svém místě. Ke štěstí Martina Vyrůbalíka, olomouckého beka a hrdiny večera, vyrazil kotouč znovu k němu.

Šestnáct vteřin před loterií samostatných nájezdů rozhodl dramatický souboj, ve kterém Mora prohrávala už 0:2.

„Vyhráli jsme díky větší vůli,“ řekl po zápase Vyrůbalík.

Rozhodl jste utkání tak, že jste do branky dorazil svoji střelu. Bylo to takové obráncovské řešení?
Já jsem to klidně mohl řešit jinak, ale rozhodl jsem se prostě ke střele a ta se pak ke mně odrazila. Potom už jsem to tam protlačil, takže to bylo vyloženě štěstí, nic víc.

Jsou pro vás dva body z tohoto utkání zlaté?
Na ten vývoj jsou z utkání určitě dva body zlaté. Sice jsme nehráli nějak špatně, ale naše koncovka je bohužel strašně upracovaná. Nejsme schopni dát gól, ani když jsme sami před brankou. Pak propadáváme a inkasujeme. Kdybychom dali v první třetině dva góly, tak se uklidníme a potom už třeba neuděláme takové chyby vzadu. Naštěstí máme v bráně Žigiho, který nás držel nad vodou. Pak jsme do třetí třetiny vlétli a byla jen otázka, jestli to tam spadne nebo ne. Měli jsme štěstí, stejně jako v prodloužení.

V první třetině jste hráli aktivně, tlačili se do šancí, ale pak jste v její poslední vteřině inkasovali. Co to s vámi udělalo?
Určitě jsme byli naštvaní. Ale ono tam bylo víc situací, kdy jsme chybovali. Třeba konkrétně já jsem udělal taky jednu velkou chybu, kdy pak hráč jel sám. Těch přečíslení tam bylo víc, řekli jsme si, že takhle to dělat nesmíme. Na druhou stranu jsme měli hodně šancí, které jsme neproměnili.

Do třetího dějství jste vlétli jako vyměnění, co se stalo v kabině?
Že by trenér nějak křičel, to zase ne. Snažili jsme se hecovat a jít do toho na víc než sto procent. Hlavně ze začátku jsme tomu dali hodně a vyplatilo se nám to dvěma góly.

Pak jste byli na koni, co chybělo tomu, abyste utkání strhli na svoji stranu ještě v základní hrací době?
Snažili jsme se to strhnout na svoji stranu, ale už to bylo vyrovnanější. Přišla i nějaká oslabení, která jsme museli ubránit, a plichta byla asi zasloužená.

Z devíti přesilovek jste proměnili jedinou, čím to?
Poslední dobou se v přesilovkách trápíme. Je pro nás problém se třeba i dostat do útočné třetiny. Když si to nahodíme, oni nám to vymetou a jedeme dvakrát nebo třikrát, tak už je minuta a půl pryč. Nejsme schopni se tam udržet, a když už se udržíme, tak nastřelíme prvního hráče. Pak už po sobě koukáme… Potřebujeme jednu proměnit a trošku se uklidnit.

Prodloužení už se chýlilo ke konci, měli jste už v hlavách loterii samostatných nájezdů?
Bylo to pár vteřin, myslím si, že zbývala poslední minuta, když jsem šel na led. Nevím, jestli to třeba měli v hlavě někteří hráči, ale já určitě ne, protože na nájezdy nechodím.