Mladý olomoucký obránce Jakub Galvas věří, že se tým Kohoutů od skvělého výkonu, který nakonec stačil na jeden bod, dokáže ještě odrazit.

„Nesložili jsme se, i když jsme prohrávali skoro celý zápas. Vyrovnali jsme a tohle dělá tým, když se dokážeme takhle otřepat,“ řekl Galvas po prohře 1:2 po samostatných nájezdech.


Berete bod z domácího souboje s mistrem?
Vyrovnali jsme v závěru, takže bod bereme, ale samozřejmě jsme chtěli urvat i ten druhý, protože pak v závěru sezony může mrzet, když třeba ten jeden bod chybí. Škoda, že jsme to nevybojovali, ale myslím, že se od tohoto výkonu můžeme odrážet do dalších zápasů.

Těší vás, že jste s největším favoritem extraligy odehráli naprosto vyrovnaný zápas?
Pocity jsou pozitivní, protože naše hra byla bojovná. Hráli jsme jeden za druhého, i když tam určitě byly nějaké chyby. Ty se ale stávají, to je hokej. My jsme se nesložili, i když jsme prohrávali skoro celý zápas. Vyrovnali jsme a tohle dělá tým, když se dokážeme takhle otřepat.

Jediný gól jste dostali v oslabení tři na pět. Je to důkaz, že obrana fungovala?
Snažili jsme se jako vždycky (směje se). Samozřejmě Kometa měla nějaké úniky, ale jak říkám, vždycky se dá něco zlepšit a my se od toho zápasu odrazíme.

V čem byl problém, že jste nedokázali skórovat podstatně dřív? Šancí jste měli hodně.
Trošku nám chybělo štěstíčko v koncovce, možná jsme měli tlačit na větší důraz před bránou. Někdy se to tam odráželo a chybělo málo, abychom to tam doťukli. Gól jsme ale na konci dali, dobře jsme bránili, takže bych z toho nedělal nějakou vědu.

Dočkal jste se prvního kanadského bodu v sezoně. Je to úleva?
Vždycky to z každého hráče trochu spadne (usmívá se). To čekání je někdy nepříjemné. Je fajn, že to byl vyrovnávací gól, ale především to, že jsme konečně proměnili přesilovku. Tohle nám taky pomůže, budeme si v přesilovkách příště víc věřit.

Trenéři vás poslali na led v rozhodujících chvílích. Těší vás, že máte takovou důvěru?
V minulých sezonách jsem nebyl posílaný do takových situací. Teď jsem věděl, že jdu na led na důležitou koncovku a že se ode mě čeká, abych pomohl týmu. Jsem za to rád, že to vyšlo a doufám, že mi trenéři budou věřit dál.

Po třech kolech extraligy máte na kontě sedm bodů. Slušný start?
Ano, ale vždycky to může být lepší (usmívá se). Jsme rádi, že bodujeme a že jsme se dobře odrazili a že nemusíme mít zbytečně nějaké obavy. Jsem rád, že takhle pracujeme a doufám, že to bude zápas od zápasu ještě lepší.

V neděli hrajte na ledě Hradce Králové. Bude to výhoda, že jste rozehranější, nebo naopak mohou chybět síly?
Připravíme se na to. V play-off se hrají taky dva zápasy ve dvou dnech, takže to pro nás nebude problém. Možná tam bude nějaká únava, ale můžeme tomu případně přizpůsobit taktiku.