Výprask v derby: Mora dostala od Komety bůra

FOTOGALERIE / Lídr extraligy dal Moře tvrdou lekci. Hokejisté brněnské Komety ve dvanáctém kole nejvyšší soutěže jasně přehráli Olomouc 5:0, zvítězili po sedmé v řadě a stále vedou tabulku o dva body před Plzní. Kohouti ztratili naději na slibný výsledek už v prvním dějství.

13.10.2017

Kometa rozebrala Olomouc a zvítězila 5:0.Foto: Deník / Stehlík Lubomír

Olomoucká sestava se před zápasem proměnila, gólové hody si však užívali domácí fanoušci ve vyprodané DRFG aréně. 68 vteřin před první sirénou svítil na ukazateli stav 3:0.

„Od toho se celý zápas odvíjel. Kometa byla v první třetině jasně lepší,“ musel uznat asistent olomouckého trenéra Jan Tomajko.

Michal Barinka už v šesté minutě nahodil od mantinelu puk na Branislava Konráda, a ten překvapivě skončil za jeho zády.

Kometa dominovala, což potvrdila o šest minut později, kdy pohotovou forhendovou kličkou před Konrádem skórovala Vojtěch Němec.

Minutu před koncem první třetiny ještě zvýšil na 3:0 v přesilovce Tomáš Vincour, který tečoval střelu Jakuba Krejčíka od modré čáry.

Na straně Komety tak panovala velká spokojenost.

„Podařilo se nám vstřelit tři branky, což proti tak houževnatému soupeři jako je Olomouc je obrovská výhoda,“ věděl jeden z domácích trenérů Kamil Pokorný.

Ve druhé části se osmělila i Olomouc, ale útočník Jakub Herman před Markem Čiliakem neuspěl. Víc šancí měla ovšem Kometa.

„Ve druhé třetině domácí trochu polevili, takže jsme si vytvořili nějaké šance, ale bohužel jsme nebyli produktivní. Kometa si to pohlídala,“ podotkl trenér Tomajko.

Brňané čekali na další gól přes půl hodiny, než se prosadil Marcel Haščák. Pěknou individuální akci zakončil rychlou střelou pod břevno.

Tři minuty před koncem utkání uzavřel skóre devatenáctiletý Luboš Horký. Po zadovce Alexandre Mallet přesně zakončil bekhendem mezi betony.

„Náš výkon nebyl dobrý. Musíme se do neděle zvednout. Musíme bojovat. Nedá se nic dělat. Samozřejmě to bylo těžké, protože Kometa je v laufu, ale myslím si, že jsme byli chvílemi až moc odevzdaní,“ kontatoval Jan Tomajko.

To zástupci domácího klubu se mohli usmívat.

„Ve třetí části jsme měli utkání pod kontrolou. Už jsme je do ničeho nepustili. Naopak jsme výsledek ještě navýšili. Chci poděkovat mužstvu, protože se prezentovalo opravdu kvalitním výkonem,“ uzavřel za Kometu Kamil Pokorný.

HC Kometa Brno – HC Olomouc 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Barinka (Štencel), 12. V. Němec (Haščák, Štencel), 19. Vincour (J. Krejčík, M. Erat), 52. Haščák (V. Němec, Dočekal), 57. Horký (Mallet). Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 7700.

HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Mlčák – Zaťovič, Hruška, M. Erat – T. Svoboda, L. Čermák, Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – Mallet, R. Zohorna, Horký.
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Staněk, Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, Sundher, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Holec, Herman, Rác – R. Vlach.

Autor: Stanislav Heloňa, Petr Musil