Slovenský brankář Branislav Konrád se po třicetihodinové cestě zpět do Evropy blýskl hned ve svém prvním utkání v extralize a pomohl k vítězství olomoucké Mory na ledě Sparty 3:2 v prodloužení.

„Dva body jsou výborné. Teď jedeme do Bolky a potřebujeme bodovat, abychom potvrdili tu desítku. Pokud to půjde, pobijeme se i o šesté místo,“ plánuje Konrád.

Jak jste se cítil po návratu z olympijských her zpátky do extraligy?
Fyzicky celkem dobře, akorát tam byla trošku únava z toho časového posunu. Cestu jsme měli celkem šílenou. Než jsem se dostal domů z olympijské vesnice, tak to bylo přes 30 hodin. Ale zvládli jsme to, získali jsme dva body ze Sparty, takže máme radost.

V první třetině jste dvakrát inkasoval, pak už jste žádný puk za záda nepustil. Nepřipomnělo vám to zápas proti Rusku, ve kterém Slovensko i díky vašemu výkonu otočilo stav také na 3:2?
Trošku jsem si na to vzpomněl. Ale na druhou stranu to v této sezoně mívám dost často. Už jsem si na to docela i zvykl (usmívá se). Ty začátky zápasů ale budeme muset vylepšit.

Celý rozhovor včetně vzpomínek Bornislava Konráda na olympiádu najdete ve středečním tištěném vydání Olomouckého deníku 28. února 2018.