Obrovitý gólman Kohoutů se mohl navíc radovat z prvního čistého konta letošní sezony.

„Já ale statistiky moc nesleduji, spíš se zaměřuji na vítězné zápasy," říká čtyřiadvacetiletý gólman Mory, který při závěrečné ústecké power-play zkusil vystřelit přes celé kluziště.

„Šlo to ale celkem daleko od branky. Jednou už jsem byl blíž," usmíval se 193 centimetrů vysoký gólman.

Získali jste tři body, navíc jste vychytal čisté konto. Panuje u vás maximální spokojenost?

Teď by se nabízelo říct, tak určitě, že? (směje se) Jsme spokojení, protože jsme odehráli velice výborné utkání. Dařilo se nám i směrem dozadu, myslím, že jsme předvedli nejlepší hru ve středním pásmu v celé sezoně. Když měli Ústečtí náhodou nějaké šance, tak jsme to s pomocí beků zvládli. Chvilkami jsme uskakovali pukům, abychom si to tam sami nekopli. Důležité bylo, že jsme ustáli oslabení a dali jsme gól na 2:0.

Pro vás to byla první vychytaná nula v sezoně. Těší vás to hodně?

Těší, ale ono je to celkem jedno. Já statistiky moc nesleduji, spíš se zaměřuji na vítězné zápasy. Statistiky můžou být někdy zkreslené, pro mě jsou důležitá vítězství a ta se nám zatím daří. Doufám, že takhle půjdeme dál.

Při soupeřově power-play jste zkoušel střílet přes celé hřiště. Jak vás to napadlo?

Já jsem si to uvědomil na poslední chvíli, že bych mohl dát gól. Pak jsem si ale řekl: hlavně nikoho nenastřel, ať z toho ještě není nějaký problém. Takže jsem to nakonec vystřelil spíš do vzduchu a puk šel celkem daleko od branky.

Už se vám to někdy povedlo lépe?

Nepovedlo se mi to zatím nikdy, ale jednou jsem už byl blíž (usmívá se).

Bylo by to zajímavé, vychytat nulu a zapsat se navíc i mezi střelce.

Tak to by byla velká haluz (úsměv).

V posledních třech zápasech jste získali 9 bodů při skóre 17:3. Věříte, že taková forma vydrží déle?

Bylo by to ideální. Teď nám to jde, máme i chvilkami štěstí, že soupeř netrefí prázdnou branku nebo pomůže třeba tyč. To k tomu ale patří. My si teď odpočineme a ve středu nás čeká hodně důležitý zápas v Mladé Boleslavi. To pro nás bude velký test.

Co jste říkal bouřlivou na kulisu, která provázela střetnutí?

Na to, že ve stejnou dobu začínal fotbal, tak přišlo celkem dost lidí. Já jsem moc rád a moc jsme vděční za to, že přišli k nám, že nás přišli podpořit, protože když motáme soupeře a lidé začnou ještě fandit, tak to klukům hodně pomůže, dodá jim to takovou energii do nohou a začnou ještě více lítat. Určitě to vnímáme.