Do olomoucké sestavy se vrátilo několik hráčů a v úvodu to mělo na hru Hanáků blahodárný vliv. Po první třetině vedli 3:0.

Ještě na začátku druhé dvaetiminutovky měli hosté navrch. Spálili ale dvě tutovky, Třebíč poprvé překonala Kašíka a nastartovala obrat.

„Odehráli jsme výbornou první třetinu a potom jsme přestali hrát. Ve druhé třetině jsme neproměnili dvě šance, kdy jsme chtěli puk dávat do prázdné branky. Štěstí jsme trochu urazili,“ řekl olomoucký trenér Jan Tomajko.

Horácká Slavia rázem ožila a otočila na 4:3. VÍCE: Neuvěřitelný kolaps! Mora neudržela třígólový náskok

„Druhá třetina byla pro nás katastrofální. Dolehlo na nás velké uspokojení. To se mužstvu vymstí, když začne odehrávat souboje, něco si ulehčí. Potom se už do zápasu těžko dostáváte a jste v křeči,“ uvědomuje si Tomajko.

Olomoučtí trenéři se ve druhé přestávce snažili hráče ještě vyburcovat.

„Nijak jsme je nechválili, ale nemělo to žádný efekt. Doufali jsme, že ve třetí třetině ještě utkání otočíme. Pátý gól byl ale takový hřebíček. Už jsme se z toho nevzpamatovali,“ poznamenal Tomajko.

Na Moru teď vletí rozjetý Písek

Ve středečním 43. kole první ligy přitom Kohouty čeká další těžký zápas. Na domácím ledě od 18 hodin přivítají osmý Písek.

Jihočeský celek v posledních kolech chytil dobrou formu a rázem se posunul na příčky zajišťující postup do play off. Písek si postupně poradil s vedoucím Ústím 3:2 a poté zdolal Most i Hradec Králové shodně 4:0.

„Tým hraje v obrovské pohodě,“ pochvaloval si po posledním utkání písecký kouč Josef Řeháček.

Jihočeský tým přitom do poloviny sezony patřil k nejhorším a zdálo se, že bude hrát o záchranu. Poté ale kádr posílil o několik mladých hráčů Budějovic, Kladna a Sparta a tým pokropila živá voda. Po novém roce Písek ze sedmi zápasů prohrál jen dvakrát.