Proti tradičnímu rivalovi z jihu Moravy totiž Kohouti dokázali využít obě poskytnuté přesilové hry. Tu druhou proměnili v bonusový bod, který ve čtvrté minutě prodloužení trefil Jan Káňa, který se podílel na všech třech brankách Olomouce. Proti svému bývalému celku vystřelil extra bod podruhé za sebou.

„Rozhodlo to, že jsme využili dvě přesilovky, což se nám až tak často nestává,“ těšilo olomouckého trenéra Jana Tomajka, jehož svěřenci stopli pět zápasů trvající vítěznou sérii Komety.

KNOTEK NA TRESTNÉ, PAK V ROLI STŘELCE

Zatímco nedělnímu prodloužení proti Karlovým Varům předcházela pořádná divočina v závěrečných minutách, to průběh na ledě Brna byl zcela jiný.

Společné však bylo to, že Mora jako první inkasovala. Poté, co Jan Knotek nešetrně trefil Silvestra Kuska, odešel na trestnou lavici. K menšímu trestu inkasoval přídavek v podobě deseti minut. A Kometa trestala, na konci hezké přesilovkové akce byl střelec Peter Schneider.

Druhá třetina patřila gólově Hanákům. Když se v sedmé minutě provinil faulem domácí zadák Kučeřík, Jan Knotek už byl zpátky na ledě a na brankovišti Karla Vejmelkym úřadoval.

Když už se zdálo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, vzal si puk na hokejku statný Rostislav Olesz a bekhendem zavěsil pod víko brněnské branky.

„Prostřední část patřila soupeři, až v závěrečné třetině jsme připomínali tým, který měl dobrou sérii utkání,“ štvalo asistenta Komety Jana Zachrlu.

Ve třetí třetině to opravdu bylo skoro a jen o domácím týmu, poměr střel na branku mluvil pro Brňany téměř dvojnásobně (15:7).

„I když Kometa měla ve třetí části více ze hry, brankář Konrád nás podržel,“ řekl Tomajko.

BRNO BLÍZKO VÝHRY

Přesto Konrád jednou kapituloval. V 49. minutě za jeho záda podruhé v utkání dostal puk kapitán Komety Martin Zaťovič. Před olomouckým gólmanem pak bylo ještě pořádně horko v 56. minutě, kdy se Brňané už už radovali ze třetího gólu. Po prozkoumání opakovaných záběrů ale videorozhodčí zjistil, že kotouč přes čáru nepřešel.

A tak třetí branka padla až v prodloužení. Blízko k ní měl už domácí Holík, ten ale ve svém úniku neměl na zakončení dostatek klidu. Ve druhé minutě nastavení poté ve středním pásmu podsekl Jakub Klepiš Jana Káňu, což neměl dělat. Hanáci totiž následnou přesilovku sehráli výborně, a i když Kometa v čele s brankářem Vejmelkou chvíli odolávala, po přihrávce Jakuba Navrátila v čase 63:15 pálil Káňa mimo dosah brněnského gólmana.

„Odehráli jsme dobrý zápas. Věděli jsme o Kometě, že má výbornou formu,“ byl Tomajko spokojený po druhé dvoubodové výhře za sebou.

V pátek Mora od 18 hodin hostí Vítkovice.

HC Kometa Brno – HC Olomouc 2:3 po prodloužení (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Schneider (Mueller, Zámorský), 49. Zaťovič (Mueller, P. Holík) – 28. J. Knotek (J. Káňa, Navrátil), 40. Olesz, 64. J. Káňa (Navrátil). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Brejcha, Axman. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Bez diváků.

Brno: Vejmelka – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Brabenec, Klepiš – Bondra, Rákos, Schneider – Valský, Střondala, Kusko. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný, Zachrla a Kováčik.

Olomouc: Konrád – A. Rutar, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, Valenta – Kunc, Nahodil, J. Káňa – Olesz, Kolouch, Strapáč – Navrátil, J. Knotek, Ostřížek – Bambula, Handl, Burian. Trenéři: Moták a Tomajko.