V posledním zápase baráže s Chomutovem jste padli 0:4. Vypili jste si pověstný kalich hořkosti až do dna?

Máte pravdu. Bylo to špatné, asi už na nás dolehla ta tíha, únava. Byl to strašný výkon, prostě to na nás nějak spadlo. Poslední zápas musíme vždycky vyhrát, ale bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Opět jste vyhořeli v proměňování šancí, a naopak lacino inkasovali. To už je ale obehraná písnička, že?

Dá se říct, že jsme nějaké šance měli, i když jich nebylo zase tolik. Góly všechny laciné nebyly, jeden byl v oslabení pět na tři. Nedá se to hodnotit pozitivně a mrzí nás to.

Byl to v závěru z vaší strany boj aspoň o čestný úspěch?

Chtěli jsme dát čestný gól, ale už jsme se prostě asi vystříleli. Snažili jsme se, ale nevyšlo to.

Kazí devět proher v řadě pocity z jinak vydařené sezony?

Je to hrozné. Ta sezona se teď nedá hodnotit pozitivně, těch devět prohraných zápasů je strašně moc. Všichni to těžce skousáváme, ani vedení není nadšené, ale co se dá dělat. Je to hokej, nezvládli jsme závěr sezony, která jinak byla super.

Možná za čtrnáct dní, až vyprchají emoce, budete sezonu hodnotit lépe, že?

Já myslím, že s odstupem času se sezona bude hodnotit pozitivněji. To, že jsme nezvládli uspět v baráži, je druhá věc, ale diváci nám poděkovali a snad si to užili.

Který barážový zápas byl pro vás zlomový? Mohla to být domácí porážka s Libercem před vyprodaným stadionem?

Ty domácí porážky nás hodně srazily. Doma jsme měli solidní zápasy a myslím, že jsme si občas i zasloužili vyhrát, nebo získat aspoň nějaký bod. Bohužel nám asi nepřálo štěstí, a nebo jsme do toho šli s malým důrazem a góly jsme prostě nedali a výhry neurvali. Venku jsme se těžce nadřeli na každý gól, na každý bod. Proti takovým mančaftům to bylo venku těžké. Rozhodly to ty domácí zápasy.

Přineslo dvanáct barážových zápasů týmu alespoň cenné zkušenosti do budoucna?

Byly to cenné zkušenosti jak pro mě, tak pro celý mančaft a hlavně pro ty mladé kluky, kteří to odedřeli. Myslím, že to bude pozitivum do další sezony, že si mladí hráči zahráli proti takovým týmům a soupeřům.

Vy jste s pěti kanadskými body nejproduktivnějším hráčem týmu v baráži. Máte radost?

To je spíš náhoda. Já jsem byl hodně vytěžován, na ledě jsem byl často a taky jsem už ke konci nemohl. Pak už to tam nepadalo ani mně. V těch závěrech zápasů mi už docházely síly a ani se mi moc nedařilo.

Byla to pro vás nejnáročnější sezona kariéry?

Dá se říct, že druhá nejnáročnější.

Po té, ve které jste bojoval za Vítkovice ve finále extraligy?

Ano, to byl taky obrovský šrumec (smích).

Letos jste dohromady nastřílel jedenáct branek. Jste spokojen?

Já myslím, že to je zásluha týmu, nějak bych to neviděl ve mně. Měli jsme super zahrané přesilovky a celou sezonu jsme hráli parádně celý tým. Hlavně ta naše lajna, to bylo díky nim. Já jsem jenom slízl smetanu.

Letos jste postupem do baráže nastavili laťku, kterou budete chtít v příští sezoně zase překonat?

Myslím, že vedení na to bude chtít navázat. Mně končí smlouva, takže nevím, co bude dál. Bylo ale znát, že jsme postoupili do baráže, s Libercem přišel plný dům a myslím, že se bude muset zamakat stejně jako v této sezoně a nalákat diváky. Někteří aspoň zjistili, že se tady hokej pořád hraje (usmívá se).

Jaké jsou vaše osobní ambice pro příští sezonu?

Ambice? Zatím nevím, těžko mluvit o ambicích, když teď skončila sezona. Jsem vyčerpán. Pobavím se s vedením a určitě bych tady chtěl pokračovat, záleží, jak se domluvíme.