„Jsme rádi, že jsme to zvládli a nemusíme hrát sedmý zápas," oddechl si olomoucký trenér Jiří Dopita.

Olomoučtí hokejisté v sestavě udělali dvě změny. Místo obránce Cartelliho nastoupil Drtil a v útoku Kucharczyka nahradil Králík.Mora proti Litoměřicím - 6. čtvrtfinále

Hned na začátku zápasu Kohouti nabídli Kališníkům dvojnásobnou přesilovku. Domácí ale byli touto početní výhodou zaskočeni a olomouckou branku pořádně neohrozili. Skóre otevřela Mora, když Knotek zakončil přečíslení dvou na jednoho.

Jenže domácí vzápětí kontrovali. Novák při vlastním oslabení projel přes celé hřiště a prostřelil Vošvrdu. Hanáky mohl do vedení znovu poslat Herman, ale trefil jen tyč.

Hned na začátku druhé třetiny Hrbas trefil tyč. Jenže na druhé straně při nevinném nahození Švaňhala chyboval domácí gólman Král a bylo to 1:2.

„Druhý gól jsme dali se štěstím po hrubé chybě domácího gólmana," přiznal Dopita.

A Švaňhal chytil střeleckou slinu a při dalším střídání prostřelil litoměřického gólmana podruhé. Kohouti však Severočechům znovu nabídli dvojnásobnou přesilovku a Litoměřice byly tentokrát úspěšné, když se prosadil Chabada.Mora proti Litoměřicím - 6. čtvrtfinále

Na začátku třetí třetiny mohl dvougólové vedení Kohoutům vrátit Diviš, jenže ležícího Krále přehodit nedokázal. Hosté už se soustředili na uhájení minimálního náskoku a vyráželi do rychlých protiútoků.

Dvě minuty před koncem Kališníci odvolali gólmana a vynutili si velký tlak, při němž byla posunuta olomoucká branka. Rozhodčí nařídil trestné střílení.

„Tomáš Vošvrda tvrdí, že branku posunul při běžném zákroku. Záleželo na posouzení rozhodčího," okomentoval trenér Dopita sporný verdikt sudího.
Vošvrda však Chabadu vychytal. Domácí nadále pokračovali v tlaku, ale Mora už výhru udržela.

„Tomáš naštěstí trestné střílení chytil," oddechl si Dopita.

Olomoučtí hokejisté tak postoupili do semifinále, v němž narazí na Duklu Jihlava. Série začíná v pondělí na Hané.

HC Stadion Litoměřice – HC Olomouc 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Novák, 35. Chabada (Hrbas, Čermák) – 15. Knotek (Herman, Staňek), 26. Švaňhal (Ondrušek), 30. Švaňhal (Diviš, Otřížek). Rozhodčí: Hrubý, Úlehla – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 8:8, navíc Bahenský 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1600. Konečný stav série: 2:4.

Litoměřice: Král – Žovinec, Kolář, Drábek, Hrbas, Šulc, Husák, Míka – Doležal, Chabada, Racek, Rubeš, Procházka, Čermák, Hašek, Bahenský, Budínský, Novák, Škop, Chlapík. Trenér: Jiří Doležal.

Olomouc: Vošvrda – Kadela, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Drtil – Diviš, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Králík, Lehečka. Trenéři: Jiří Dopita a Petr Fiala.