Brankář Tomáš Vošvrda sice dvakrát inkasoval, ale výsledek 2:1 pro Rytíře Hanáci považují za přijatelný.

„Není to špatný výsledek na to, co se dělo v pátek a v sobotu," narážel Tomáš Vošvrda na mohutné oslavy postupu do extraligy, které odstartovaly bezprostředně po skončení pátečního zápasu s Mladou Boleslaví.

Podobnou radost však zažil i před rokem v týmu Liberce.

„Loni jsme to taky hodně oslavovali, když jsme nespadli. Tehdy jsme to táhli asi týden, teď na to nějakým způsobem asi navážeme," usmíval se.

Kladno, které se na domácím ledě loučilo s extraligou, mělo přece jen o něco více motivace i sil a nakonec bralo tři body. Mora ale držela krok celý zápas.

„Nachystali jsme se tak, abychom sem nepřijeli a nedostali třeba 5:0. To by bylo špatně, mohlo by to zkazit celkový dojem," konstatoval čtyřiadvacetiletý gólman.

Pomohlo nám hodně spánku v autobuse

Rozlučkové utkání se sezonou se sice rozjíždělo jen pozvolna, nakonec se ale skupinka věrných olomouckých fanoušků mohla radovat i z gólu v kladenské síti.

„Pomohlo nám hodně spánku v autobuse," prozradil Tomáš Vošvrda recept na boj s „extraligovou" kocovinou.

Postupová sezona je u konce, Kohouti si kromě doznívajících oslav „užijí" také zasloužený odpočinek.

„Teď máme asi tři nebo čtyři týdny pauzu a je důležité, abychom se dali do kupy. Když to vezmu z mého pohledu, tak já jsem chytal měsíc a půl pod prášky proti bolesti. Už jsem opravdu vyhlížel konec, posledních deset dnů to už bylo fakt těžké," přiznal brankář, který v celé sezoně naskočil do 48 zápasů a v základní části první ligy i v play off držel úspěšnost zákroků nad 94 procenty.

Extraliga? Přijedu domů do Ostravy a do Liberce

Tomáš Vošvrda však není zdaleka jediným, kdo si prošel zdravotními trablemi.

„Třeba Hally (Tomáš Halász, pozn. red.) měl poslední dva zápasy potíže s třísly, takže jsme byli všichni komplet dobití. Už jsme vyhlíželi ten konec, ale když jsme viděli, co se mohlo povést a co se povedlo, tak se vždycky dáte do kupy na ten zápas a díky Bohu, že se to povedlo," usmíval se při pomyšlení na fakt, že Kohouti obsadili v barážové tabulce druhé místo a vybojovali si právo účasti v extralize.

V nejvyšší soutěži se Tomáš Vošvrda bude utkávat s důvěrně známými týmy Liberce i Vítkovic, kde začínal svoji kariéru.

„Přijedu domů do Ostravy a taky do Liberce, kde jsem měl přechodné bydliště a chtěl jsem se tam i usadit, takže mám takových osm zápasů, kdy to bude mít velkou náplň," konstatoval. „Moc se na to těším, i když ta sezona nebude jen o těchto zápasech," dodal Tomáš Vošvrda.