Právě dvaadvacetiletý zlínský odchovanec v první třetině otevřel skóre důležitého utkání, jenže Kohouti nakonec jednogólový náskok prohospodařili a prohráli 2:3 po prodloužení.

„Z pohledu naší formace to bylo docela dobré. Měli jsme ale šancí minimálně na tři nebo na čtyři góly. Ale nevadí, vyhrajeme v pátek," díval se Michal Vodný s optimismem k poslednímu domácímu barážovému zápasu s Mladou Boleslaví.

Michal Vodný slaví první gól barážového zápasu Olomouc vs. Chomutov

Michal Vodný slaví úvodní gól úterního zápasu s Chomutovem. Foto: DENÍK/Miroslav Mazal 

Ještě minutu a půl před koncem třetí třetiny jste vedli 2:1 a za takového stavu jste mohli slavit postup. Je to velké zklamání, že máte z úterního souboje s Chomutovem pouze bod?
No, zklamání určitě. Myslím, že první dvě třetiny jsme odehráli celkem solidně. Byl to na obě dvě strany vyrovnaný hokej a chvíli měli tlak oni a chvíli my. Ve třetí třetině dal Aleš Jergl krásného góla a v té chvíli jsme se nesmyslně zatáhli. Ten gól na konci byl pouze vyústěním a trestem pro nás, že jsme hráli tak pasivně.

Čím ta pasivita byla zapříčiněná? Hrála roli i psychika?
Nevím, čím to bylo. Možná ta psychika, že jsme to už chtěli ubetonovat, ale zatáhli jsme se opravdu zbytečně moc. Samozřejmě druhou stránkou věci bylo, že jsme už tahali nohy. Už jsme toho měli celkem dost, ale spíš to bylo v hlavách. Měli jsme si víc najíždět do jejich pásma a ne stát na modré a nechat se vymíchat.

V prodloužení měl navrch Chomutov. Bylo to tím, že jste už byli unavení nebo jste chtěli zápas dotáhnout k samostatným nájezdům?
Spíš to druhé. Ale jak říkám, úplně nesmyslně jsme si nenajížděli. Postavili jsme se na modrou a čekali jsme, co s námi udělají. Samozřejmě, že z toho vznikl jejich tlak a Chomutov tam měl šancí na pět gólů. Byla to naše chyba.

Příjemný pocit, když se hala otřásá v základech

Vaší útočné formaci s Knotkem a Maroszem se docela často dařilo Piráty ždímat v jejich obranném pásmu. Jaký jste měl ze zápasu pocit?
Dnes to bylo celkem dobré, ale škoda, že jsme dali jenom jednoho góla. My jsme měli šancí minimálně na tři nebo čtyři. Nevadí no, vyhrajeme v pátek. To je úplně jednoduché (usmívá se).

První extraligový mečbol jste neproměnili. Není zatím žádný důvod k panice?
Ne, vůbec. Máme čtyři body náskok, dva zápasy před sebou a stačí nám jeden z nich vyhrát, takže se musíme připravit na pátek. Myslím, že zase přijde plný dům a před takovou kulisou budeme chtít vyhrát.

Mohli jste slavit už v úterý, ale když se ty případné oslavy o tři dny opozdí, tak se nic nestane, že?
Já myslím, že na to se historie ptát nebude (usmívá se).

Zmiňoval jste plný dům. Už jste si za poslední zápasy zvykli na vyprodaný zimní stadion, který vás za každé situace žene kupředu?
Nevím, jestli jsme si přímo zvykli, ale určitě je to příjemný pocit, když se hala otřásá v základech a celý stadion začne fandit. Jsme za to jenom rádi.