„Dostal jsem přihrávku na dlouhou ruku, navíc mě už dojížděl obránce. Puk mi sjel a slyšel jsem, jak to cinklo. Pak jsem viděl, jak je puk deset centimetrů od brankové čáry a obránce ho posílá pryč," popsalo klíčový moment levé křídlo třetího útoku.

Mladý útočník je přesvědčen, že po vyrovnání by olomoucký tým zápas otočil.

„Tlačili jsme se do nich, domácí byli nervózní. Po třetím gólu by se položili a my bychom přidali čtvrtý a pátý," je přesvědčen Vodný.

Zápas hodně ovlivnila první třetina. Hanáci po úvodní dvacetiminutovce prohrávali 0:2, a nebýt Kašíka, náskok škodováků mohl být ještě vyšší.

„Před zápasem jsme si přitom říkali, že se nesmí opakovat špatný vstup do zápasu. A bylo to ještě horší. Byli jsme špatně nachystaní," musel přiznat Vodný.

V baráži se vstup do zápasu olomouckým hokejistům nepovedl již poněkolikáté.

„Nevím, čím to je. Jestli jsme nervózní nebo na nás dolehne atmosféra? Přitom si to vždycky říkáme. Fakt nevím," láme si hlavu Vodný.

Mora sice na začátku druhé třetiny prohrávala 0:3, pak se ale dokázala vrátit do zápasu.

„Hned po třetím gólu jsme snížili. Začali jsme bruslit. Domácí se stáhli a začali se bát o výsledek. Bohužel jsme nepřidali třetí gól," litoval.

Velký rozdíl mezi oběma týmy byl ve využívání přesilovek. Zatímco Boleslav vstřelila tři góly z pěti početních výhod, Kohouti vyšli naprázdno, i když hráli 1.38 minuty proti třem.

„V baráži jsme celkově slabší v oslabení. Máme problémy s rychlým přístupem soupeře. V přesilovce pět na tři jsme se ani do větší šance nedostali," poznamenal Vodný.

Napravit boleslavské zaváhání budou mít možnost olomoučtí hokejisté v pátek, kdy od 18 hodin hostí Piráty Chomutov.