Zatímco v první třetiny byli Hanáci aktivnější a zásluhou Kucharczyka vedli, ve druhé dvacetiminutovce se karta obrátila. Na vývoj zápasu měla velký vliv nepovedená olomoucká přesilovka pět na tři.

„Nám dlouhá dvojnásobná přesilovka spíš ublížila. Přeci jenom se jedná o začátek sezony, takže chyběl ještě větší klid,“ řekl olomoucký trenér Petr Vlk.

Hosté se začali dostávat do šancí, ale Žigárdy až do začátku třetí třetiny držel čisté konto. „Mírně nás nakoplo dobře odehrané oslabení. Pak jsme získali navrch, ale nedali jsme góly,“ litoval vrchlabský kouč Vladimír Jeřábek.

Ve 42. minutě se hosté přece jen dočkali a vyrovnali. Mora však v 50. minutě šla znovu do vedení.

„Po další naší chybě jsme dostali gól a zkušené domácí družstvo si už výhru pohlídalo,“ dodal Jeřábek.

„Třetí třetina už byla z našeho pohledu dobrá a zápas jsme dotáhli do vítězného konce,“ poznamenal Vlk.

Definitivní pojistku tří bodů přidal třetím gólem útočník Petr Polodna, který představoval tajný trumf v olomoucké sestavě. Kmenový hráč brněnské Komety, který se na Hané rozehrává po operaci kolena, totiž neměl vůbec nastoupit.

„Původně jsme si dali horizont, že by se během čtrnácti dnů mohl zapojit do zápasového rytmu. V poslední době dost trénoval. Přišel za námi, že chce hrát, tak jsme to zkusili. Na to, že nenastoupil k žádnému přípravnému utkání, tak zápas odehrál dobře,“ chválil Vlk.

První liga pokračuje druhým kolem ve středu a Mora zajíždí na led Berouna.