Domácí do zápasu nastoupili, jako by si mysleli, že se soupeř porazí sám. Horácká Slavia byla daleko aktivnější a vytvořila si i několik šancí. Krátce před první sirénou snaha hostů byla korunována vedoucím gólem. „Výkon v první třetině nebyl dobrý. A to je ještě slabé slovo,“ řekl k odfláknutému úvodu zápasu olomoucký trenér Petr Vlk.

Po přestávce sice domácí zvýšili aktivitu, ale do šancí se dostávali pouze ojediněle. „Takové zápasy nemusíme zlomit v prvních pěti minutách, jak se nám to podařilo v předchozích utkáních. Musíme být trpěliví, důrazní a důslední ve všech činnostech,“ uvědomuje si Vlk.

Moru paradoxně nastartoval druhý gól Třebíče po zbytečné chybě při vlastním oslabení. Domácí svého soupeře v poslední desetiminutovce přitlačili a snížili na 1:2. Závěrečný tlak ale už vyrovnání nepřinesl.

„Z našeho výkonu jsme zklamáni. Nasazení a důraz se objevily až v poslední třetině. Soupeř cítil, že má šanci, hráli srdcem,“ upozornil olomoucký trenér na odlišný přístup.

Mora má pět kol před koncem základní části na druhém místě dvanáctibodový náskok. O přímý postup do čtvrtfinále by Hanáci už neměli přijít. Nevypustili proto olomoučtí hokejisté zápas s podceňovanou Třebíčí? „Vypuštění zápasu před play-off by nám ublížilo,“ odmítá Vlk spekulace.

Olomoucké hokejisty již zítra čeká další těžký zápas. V posledním hanáckém derby budou o body bojovat v Prostějově, který v sobotu vyhrál na ledě vedoucí Komety Brno 3:2.