Od té doby však Hanáci v dalších čtyřech zápasech dvakrát vyhráli v prodloužení, jednou odešli poraženi v normální hrací době a jednou v nastavení.

Ve středečním 24. kole v utkání proti Havlíčkovu Brodu olomoučtí hokejisté předvedli hru plnou chyb a po zásluze prohráli 4:5 v prodloužení.

„Utkání jsme neodehráli dobře,“ musel přiznat olomoucký trenér Petr Vlk.

Hosté přitom na Hanou necestovali v ideálním rozpoložení, když v pondělí doma prohráli s Berounem 0:2.

„V Olomouci bychom byli před zápasem vděčni za každý bod. Nakonec jsme získali dva a musím poděkovat všem klukům, kteří byli na ledě. Nechali tam až 105 procent z toho, co umí. Maximální bojovnost a výkon gólmana nás dovedly ke dvěma bodům. Kdyby nám to někdo řekl před zápasem, tak si budeme myslet, že je blázen,“ přiznal hostující kouč Petr Novák.

Olomoučtí trenéři přitom předchozí utkání hodnotili podobně. I když se třeba vyhrálo v prodloužení, s hrou spokojeni nebyli.

„V posledních utkáních jsme sice nějaké body uhráli, ale herně to není podle představ. Kluci se musí v první řadě zklidnit. Není důvod k panice a nějakému běsnění,“ poznamenal Vlk.

Zároveň mu chybí větší zápal.

„Postavení v tabulce by mělo družstvo předurčovat k tomu, aby do takových zápasů chodilo s chutí a radostí. To se nám ale teď nedaří. Musíme na to najít recept,“ uvědomuje si Vlk.

Mora přitom v poslední obě posílila útočné řady. „Útok máme teď trochu předimenzovaný, takže musíme najít k sobě vhodné typy hráčů,“ uvedl Vlk.

Poprvé se na domácím ledě představil útočník Jan Tomajko, po pauze i Luboš Korhoň.

„Honza se musí srovnat s jiným hokejem, než jaký se hraje v extralize. U Luboše pauza nebyla tak dlouhá. Potřebuje získat větší jistotu. Jsou to oba zkušení hráči a je otázkou času, kdy se porovnají,“ vyjádřil se Vlk na adresu obou posil.