Olomoučtí hokejisté přitom v Havířově po první třetině vedli 1:0. Domácí však ve druhém dějství během jedenácti minut otočili na 3:1.

„Samozřejmě, že rozhodující byla druhá třetina, ve které jsme dostali tři góly,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

Hosté se do zápasu mohli vrátit ještě na začátku třetí dvacetiminutovky. Procházka ale snížit nedokázal.

„Valent předvedl vynikající zákrok. To byl důležitý moment celého utkání. Možná se pak zápas mohl vyvíjet jinak,“ poznamenal Fiala.

Olomoucký kouč navíc upozornil na zbytečné chyby.

„Náš problém je, že musíme nejprve dobře bránit a pak až vyrážet dopředu. To nás stálo body,“ litoval Fiala po sobotní porážce.

O dva dny později v Jihlavě Mora doplatila na bídnou hru v přesilovkách. Hned v úvodu Kohouti měli k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, kterou ale nevyužili. Naopak Dukla při přesilovce pět na tři otevřela skóre. Domácí navíc ještě do přestávky přidali druhý gól.

„Sice jsme začali dobře, ale neproměněná přesilovka nás dostala do kolen. Pak jsme inkasovali a za chvíli přišel kvůli nedůslednosti druhý gól,“ posteskl si olomoucký trenér Petr Vlk.

Ve druhé dvacetiminutovce hosté převzali iniciativu a hráli čtyři přesilovky. V poslední početní výhodě ale inkasovali.

„Druhá třetina byla z naší strany dobrá. Vytvořili jsme si šance, ale bohužel naším problémem teď je, že se na góly nadřeme a naopak snadno dostáváme. A když jsme neproměnili ani vyložené šance, přišel trest. Při naší přesilovce nám ujel bránící hráč a bylo rozhodnuto,“ dodal Vlk.

Olomoučtí hokejisté měli sice ve třetí třetině převahu, gól však přišel až tři minuty před koncem.

„Ve třetí třetině už si domácí vedení hlídali. I když jsme si tlak vytvořili, gól přišel pozdě,“ poznamenal Vlk.