Mora v prvním domácím přípravném zápase porazila vicemistra z Třince 3:2 po samostatných nájezdech.

V plecharéně se mělo hrát už minulý čtvrtek, kvůli epidemii v šatně Slovanu Bratislava se ale domácí premiéra hokejistů Olomouce v letošní přípravě o týden odložila. A povedla se.

V první třetině se hokejisté Mory teprve zastřelovali, Ostřížkovi i později Kolouchovi chybělo ve vyložených šancích ke skórování jen málo.

Góly začaly padat až ve druhé části, oba mířily do sítě hostů. Nejprve střelou z mezikruží propasíroval puk do branky Miroslav Holec, jen minutu a půl po něm pak šikovnou dorážkou navýšil vedení Hanáků v početní převaze ex-třinecký Zbyněk Irgl.

I Oceláři si ale vytvářeli příležitosti, jenže dlouho naráželi na spolehlivého Jana Lukáše, který si v olomoucké brance odbyl obnovenou premiéru.

Výrazně se staronová maskovaná posila Mory zaskvěla na startu třetí dvacetiminutovky proti úniku Martina Adamského.

Když pak ale zvučná akvizice Ocelářů Roberts Bukarts dostal zpoza branky precizní přihrávku, byl už Lukáš bez šance.

V obrané hře Olomouckých se pak začala otevírat okénka, Oceláři ucítili šanci a šli po ní. Klidně i při přesilovce soupeře. V ní našlápl Erik Hrňa, který na rozdíl od Adamského Lukáše tváří v tvář překonal.

„Dopředu to bylo jakžtakž, ale na obraně musíme zapracovat. Sice přijedeme do obranného pásma v pěti lidech, ale pak lítáme všude a nikde,“ řekl jeden ze dvou úspěšných střelců Mory Zbyněk Irgl, od kterého se budou branky čekat i v mistrovských utkáních.

Zbytek základní hrací doby se obešel bez gólů, následně se trenéři obou celků dohodli na formátu prodloužení tak, jak ho známe z extraligy – tři na tři po dobu pěti minut.

V nastavení byla aktivnější Mora, při chuti byl hlavně Irgl, Hrubce ale podruhé nepokořil. Stejně tak ani Jakub Galvas, který se kvůli absenci forvardů musel z obrany posunout do útoku.

Duel nakonec rozhodly nájezdy, v nichž přesně pálili Strapáč s Irglem, naopak Jan Lukáš byl v rozstřelu bezchybný.

„Doufám, že se fanoušci zchladili, a že jsme je zahřáli výkonem. Něco jsme si zase vyzkoušeli, na přípravný zápas to podle mě bylo kvalitní. Nemůžu říct, že bychom byli úplně spokojeni, ale účel to splnilo. Bylo to navíc lepší než v Jihlavě,“ komentoval střetnutí trenér Zdeněk Moták.

Kohouti si tak po nevydařeném úterním vstupu do přípravy spravili chuť, další utkání je čeká až v úterý 21. srpna. Doma je čeká odveta proti Dukle.

„Další utkání domluvit nešlo, všechny týmy už měli svůj program. Budeme trénovat. Pak tam bude řada přípravných zápasů za sebou,“ nevidí Moták problém v téměř čtrnáctidenní pauze.

HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 3:2 SN (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0)

Branky a nahrávky:  25. Holec (Kolouch, Jergl), 27. Irgl (Vyrůbalík, Galvas), rozh. náj. Strapáč – 46. Bukarts (Chmielewski, Smetana), 51. Hrňa. Rozhodčí: Dědek, Kašík – Lukš, Novák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1726.

Olomouc: Lukáš – Jaroměřský, Vyrůbalík, Švrček, Hlaváč, Houdek, Rutar, Staněk, Ondrušek – Jergl, Kolouch, Holec – Irgl, Strapáč, Káňa – Mráz, Ostřížek, Galvas – Matiaško, Pěcha, Kořenek. Trenéři: Tomajko a Moták.
Třinec: Hrubec – Musil, Roth, Smetana, Doudera, Kovář, Bartko, Zahradníček – Bukarts, Vlach, Chmielewski – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký, Hladoník, Hrňa – Adamský. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

DAVID JAHODA