Hosté přitom na severu Čech dobře začali, když Ondrušek ranou od modré proměnil první olomouckou přesilovku. Jenže Litoměřice bleskově odpověděly. Po necelých dvaceti sekundách vyrovnal Hašek.

A to nebylo z domácí strany vše. Za další dvě minuty poslal Stadion do vedení Treille a Hašek zužitkoval přihrávku Rudovského zpoza branky – 3:1. Olomoucká lavička si již po jedenácti minutách vzala oddechový čas.

Gólmani se překvapivě měnili na druhé straně. Zraněného Přikryla nahradil Sedláček.

Kohouti se do zápasu vrátili zásluhou druhého gólu v přesiloce, v níž se trefil Lhotský.

Hned po přestávce se domácí dvakrát trefili a vyhnali Kašíka z branky. Podruhé v sezoně tak do utkání naskočil Halász. V polovině utkání se v premiérovém prvoligovém zápase trefil Číp a vykřesal naději.

Hanáci se snažili o kontaktní gól, Sedláčka však neprostřelili. Tři minuty před koncem byl při nájezdu faulován Diviš a bylo nařízeno trestné střílení. Olomoucký útočník však branku minul a domácí si již náskok pohlídali.

Druhou čtvrtinu základní části první ligy zahájí olomoučtí hokejisté v sobotu v Šumperku.

HC STADION LITOMĚŘICE – HC OLOMOUC 5:3 (3:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Hašek (Novák, Rudovský), 10. Treille (Drábek, Forman), 12. Hašek (Rudovský), 22. Forman (Treille), 24. Simon (Treille) – 8. Ondrušek (Pekr), 17. Bartoň (Pekr), 28. Číp (Králík, Vodný). Rozhodčí: Würtherle – Čížek, Svobodová. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 960.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (12. Sedláček) – Husák, Martinka, Evan, Žovinec, Veselý, Kříž, Kolář, Drábek – Kafan, Gerhát, Lapšanský – Novák, Hašek, Rudovský – Šinágl, Slížek, Mrňa – Treille, Simon, Forman.

HC Olomouc: Kašík (24. Halász) – Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Valenta, Cartelli, Nedbálek, Houdek, Staněk – Pekr, Řípa, Herman – Králík, Diviš, Selingr – Kucsera, Kucharczyk, Hampl – Rác, Číp, Vodný.

1. liga – 13. kolo

Benátky nad Jizerou – Třebíč 2:0 (1:0, 1:0, 0:0), Havlíčkův Brod – Písek 0:1 (0:1, 0:0, 0:0), Most – Mladá Boleslav 3:7 (1:3, 1:2, 1:2), Beroun – Hradec Králové 1:5 (0:1, 1:3, 0:1), Kadaň – Jihlava 2:0 (2:0, 0:0, 0:0), Šumperk – Ústí nad Labem 4:3 (0:0, 1:2, 3:1).