Hosté do utkání nastoupili bez potrestaného Řípy, kterého v centru druhého útoku nahradil Herman.

Od začátku byli aktivnější Severočeši, kteří skóre otevřeli při první přesilovce zásluhou Macháčka.

I poté se měl Kašík co ohánět, ale odolával až do poloviny zápasu. Při olomoucké přesilovce však ujela dvojice Seman, Grof a ofenzivní obránce zvýšil na 2:0.

Za dalších čtyřicet sekund sice Šlahař snížil, ale na hře se nic nezměnilo. Navrch měli nadále Severočeši. Kašík ale dokazoval, že má vynikající formu.

Olomoucký gólman dlouho držel naději na body pro Moru. Devadesát sekund před třetí sirénou zůstal na střídačce.

Hanáci však ztratili puk a Kraft najížděl na prázdnou branku. Ještě před zakončením byl faulován, a tak byl uznán technický gól.

Vítězná série Kohoutů tak skončila po šesti zápasech.

„Domácí byli lepší a vyhráli zaslouženě,“ musel přiznat olomoucký trenér Jan Tomajko.

Mezi oběma týmy na druhém a třetím místě je rázem jednobodový rozdíl. „Výhra je pro nás důležitá. Kdybychom prohráli, tak ztrácíme již sedm bodů,“ oddechl si chomutovský kouč Jan Votruba.

Piráti Chomutov – HC Olomouc 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Macháček (Sikora), 31. Grof (Kraft, Seman), 59. Kraft – 32. Šlahař (Staněk). Rozhodčí: Wagner – Komárek, Špůr.

Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3742.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Grof, Mrázek, Palin, Jeřábek, Rutta, Jillson, Macháček – Hruška, Gajovský, Procházka – Heřman, Kraft, Seman – Endál, Fiala, Hromas – Ondřej, Sikora, Hafenrichter.

HC Olomouc: Kašík – Lhotský, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Staněk, Kotvan, Horák – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pšurný, Herman, Haluza – Pekr, Ministr, Šlahař – Rác, Haas, Vodný.