Utkání začali lépe hosté, kteří se dostali do několika šancí. Největší zahodil Štěpánek, který mířil vedle. Poté na druhé straně prověřili gólmana Laitinena Kucharczyk a Haluza.

Skóre při však při dvounásobné přesilovce otevřeli hosté, když se obránce Jelínek trefil přímo do šibenice. Také Kohouti hráli pět na tři a po osmnácti sekundách početní výhodu využili. Po rychlých přihrávkách Kucharczyk střílel do prázdné.

Po přestávce znovu zahrozil Rebel. Po špatném olomouckém střídání se do samostatného nájezdu dostal Stehlík, ale olomouckého gólmana neprostřelil.

To na druhé straně Šlahař našel před brankou osamoceného Ministra, který si s Laitinenem poradil – 2:1.

Poté se začaly šance střídat na obou stranách. Nejprve bomba Lhotského skončila v lapačce gólmana Rebelu. Následně Bartoň zablokoval dorážku Němce, který byl před prázdnou brankou. Dopita neuspěl proti Laitinenovi a na druhé straně špičkou betonu vyrážel dvě Polodnovy střely Kašík.

Na konci druhé třetiny si mezi dva olomoucké hráče najel hostující útočník a skončil na ledě. Řípa překvapivě vyfasoval trest na pět minut a do konce. Brodští hokejisté ale dlouhou přesilovku nevyužili.

Naopak Mora zásluhou Pšurného v početní výhodě skórovala na začátku třetí dvaceminutovky. Když Kohouti přežili i dvounásobnou přesilovku, přiblížili se k výhře.

„Když nedáte gól v přesilovce pět na tři, nemůžete vyhrát,“ řekl brodský kouč Petr Novák.

Hosté se sice v závěru dostali do několika šancí, ale Kašíka už nepřekonali. „Jsme spokojeni s výkonem i bodovým ziskem,“ byl stručný olomoucký kouč Jan Tomajko.

HC Olomouc – HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Kucharczyk (Pšurný, Nedbálek), 28. Ministr (Herman, Šlahař), 44. Pšurný (Ondrušek, Haluza) – 13. Jelínek (Morava).

Rozhodčí: Wagner – Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:6, navíc Řípa 5 min. + DKU a Ostrčil 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1175.

HC Olomouc: Kašík – Lhotský, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel, Janáček, Horák – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pšurný, Řípa, Haluza – Herman, Ministr, Šlahař – Rác, Pekr, Haas.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Laitinen – Šenkeřík, Morava, Poskočil, Koma, Protivný, Jelínek, Ostrčil, Sova – Švaňhal, Polodna, Kostourek – Němec, Semorád, Jonáš – Rytnauer, Zábranský, Hadrava – Štěpánek, Stehlík, Musil.