Strapáč fauloval protihráče ve 40. minutě utkání, kdy jej „dohrál" u mantinelu a následně se dostal ještě do konfliktu s Davidem Květoněm. Rozhodčí René Hradil a Petr Úlehla jej za faul na Výtiska, který označili za zákrok do oblasti hlavy a krku, vyloučili na pět minut a do konce utkání.

Pikantní na celé situaci je, že Strapáč s Výtiskem v Ostravě bydlí vedle sebe. „V zápase nekoukáte na to, kdo to je. Honza je můj soused, samozřejmě jsem ho nechtěl zranit, vyplynulo to ze hry. Viděl jsem, jak chce Honza vyhodit puk, tak jsem mu ho chtěl vzít a dohrát ho, ale bohužel se v poslední chvíli blbě sehnul, takže jsem ho asi blbě trefil. Třetí třetinu potom dohrál, takže snad bude v pohodě. Omluvím se mu," vysvětlovala letní posila Kohoutů.

V neděli dostal olomoucký útočník ještě dodatečný trest, i když disciplinární komise uvedla, že šlo o zákrok na protihráče, který krátce předtím odehrál kotouč a podle pravidel tak byl v jeho držení.

„Nešlo však při tom o běžné dohrání souboje. Naopak hráč při něm zneužil postavení soupeře, a to přesto, že protihráč se okamžitě po odehrání kotouče snažil zaujmout obranné boční postavení," uvedl předseda komise Karel Holý. Strapáč navíc protihráče „dohrál" ve vysoké nájezdové rychlosti a před střetem se odrazil.