Úvod byl z obou stran hodně neurovnaný a plný nepřesností. Již v páté minutě navíc ze zápasu se zraněným ramenem odstoupil Bordowski.

Domácí uklidnila využitá přesilovka, když Růžička prostřelil skrumáž před Štelmachem. Mora rázem ožila a po Nedbálkově ráně od modré puk do sítě tečoval Brančík – 2:1.

Těsně před přestávkou navíc sám před brankou zůstal Ministr, který ale přihrával na rozjetého Smejkala, jehož však zablokoval berounský obránce.

Hanáci mohli Medvědy dorazit na začátku druhé třetiny, kdy hráli dvounásobnou přesilovku. Tuto výhodu ale domácí nevyužili. Středočeši naopak potrestali hrubou chybu v olomoucké obraně a snížili na 2:1.

Mora rázem znervózněla a domácí se mnohdy osvobozovali i za cenu zakázaného uvolnění. Beroun hrál navíc dvě přesilovky za sebou, které ale nevyužil.

V závěru utkání se hosté připravili o možnost závěrečného tlaku. Nejprve byl dvě minuty před koncem vyloučen Vaněček, kterého 24 sekund před třetí sirénou následoval Slížek. Mora tak skóre uzavřela deset vteřin před koncem.

„Po třech porážkách v řadě bylo pro nás vítězství hodně důležité,“ oddechl si olomoucký trenér Petr Fiala.

HC Olomouc – Beroun 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Růžička (Brančík), 17. Brančík (Nedbálek, Procházka), 60. Růžička (Smejkal) – 29. Kupec (Slížek). Rozhodčí: Jeřábek – Klein, Novák. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 600.

Olomouc: Kameš – Ministr, Smejkal, Růžička, Luňák, Čuřík, Brančík, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Janáček, Kříž, Nedbálek, Ostrčil, Bartoň, Procházka, Bordowski, Žajgla, Rýgl. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.

Beroun: Štelmach – Eberle, Gudas, Hořava, Kica, Křesťan, Kubica, Kupec, Malý, Martinec, Nedvěd, Novotný, Pavel, Slížek, Stieler, Šmach, Tvrzník, Vaněček, Vejvoda, Vlček. Trenéři Otakar Vejvoda a Jindřich Setikovský.