„S Radimem jsme byli v kontaktu už ve Znojmě, a když mu nepřišly extraligové nabídky, tak šel do Olomouce,“ objasnil generální manažer klubu Fürst.

V devět hodin ráno vtrhli hokejisté A – týmu na led. Pod hlavní taktovou trenéra Vlka začali nacvičovat různé herní variace a hráči si zejména zvykali na novou výstroj.

„První led je každý rok to samé. Je to nezvyk, máme nové brusle, které trochu tlačí, ale jinak se to celkem dá,“ sděloval dojmy útočník Petr Haluza. Led ještě nebyl ve špičkové kondici, ale to se vzhledem k ročnímu období dalo více než očekávat.

„Je to takový klasický led na tohle roční období, je to hodně popraskané a není to žádná sláva,“ řekl útočník, který v loňské sezoně oblékal klubové barvy brněnské Komety, a který si na náročnost prvního tréninku vůbec nestěžoval. „Dneska se to ještě dalo, ale bude to horší,“ pousmál se.

Naopak matador Richard Brančík problémy s výstrojí neměl. „Já mám všechno staré, takže to bylo bez problému. Ale za ostatní mluvit nemůžu,“ řekl zkušený forvard, který po tréninku na ledě rychle spěchal s ostatními hráči do posilovny.

Erik Fürst prozradil, že o první přátelské utkání s Kometou Brno, které se bude konat příští úterý, je velký zájem. „Volal mi zástupce brněnského fanklubu, že má zájem o lístky v předprodeji na přátelské utkání, což jsme brali téměř jako žert,“ smál se Fürst.

Ex-brněnský Haluza se na toto střetnutí velmi těší. „Na začátek to bude určitě super atmosféra a skvělé zpestření přípravy.“

Erik Fürst si ale především chválil posilu Radima Kucharczyka, který přišel do týmu ze Znojma.

„Myslím si, že to bude velká posila, už jen podle těch jeho statistik. Je to poctivý kluk, má toho hodně za sebou a chce toho ještě hodně dokázat, takže posila to bude velká,“ prohlásil generální manažer HCO, který naznačil, že má ještě v jednání jednoho útočníka. Ten zatím zůstává v tajnosti.

Miroslav Mazal