Tomáš Kvoch po utkání napadl rozhodčího a vyfasoval za to trest ve hře. V odvetě, která je na programu v sobotu v Kolíne, tak bude Kohoutům chybět.

Od úvodního buly se hrálo vyrovnané utkání. Hanákům se nedařilo v koncovce, naopak Kolín byl hodně produktivní. Z prvních tří střel hned dvakrát skóroval. Ve druhé periodě navíc přidal další dvě branky a o vítězi tak nebylo pochyb. Olomouci se podařilo alespoň na chvíli duel zdramatizovat.

Na konci druhé třetiny se prosadil zblízka Stodola, v úvodu třetího dějství přidal druhou branku Fojtík. Kontaktní gól měl o chvíli později na hokejce Jaromír Veselý, který však z nadějné pozice minul.

„To byl jenom krátký úsek z těch šedesáti minut, kdy jsme hráli slušně. Potom jsme se zase zabořili do té nouze, nešlo to,“ vrátil se ke světlému momentu kouč Brix.

A tak přišel trest. V přesilovce při vyloučení obou nejlepších hráčů domácích vrátil klid na hokejky Kolína Pabst. V posledních minutách ještě upravili na konečných 3:6 olomoucký Staněk a kolínský kapitán Kubeš.

„Opět jsme podali špatný výkon a potom nemůžeme vyhrávat. Snažíme se napadat, jenomže nemyslíme na zadní vrátka. Zase jsme z brejků dostali ze začátku tři góly a bylo po hře,“ okomentoval zápas trenér Martin Brix.

Utkání mělo ještě dohru. Při odchodu rozhodčích do kabin napadl obránce Hanáků Kvoch hlavního rozhodčího a vyfasoval za to trest ve hře.

„Je pravda, že jsem šel po rozhodčím, ale nedostal jsem se k němu. Tam je mi líto těch čárových rozhodčích. Ti za to nemůžou a odnesli to trochu. Lehce jsem do nich strčil. Už mi prostě ulítly nervy, protože to není první zápas, co nás tento rozhodčí takzvaně potopil,“ vysvětlil obránce Kvoch svůj exces.

Kvoch tak bude Olomouci chybět v sobotu v odvetě. Pokud by se tam podařilo Kohoutům zvítězit, třetí rozhodující duel by se hrál o den později opět ve středních Čechách.

APA VČAS Olomouc – SK Draci Kolín 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)

Branky a přihrávky: 38. Stodola (Fojtík), 42. Fojtík (Kvoch), 58. Staněk - 8. Pabst (Kubeš), 15. Kubeš, 27. Raul (Pabst, Kubeš), 32. Raul (Pabst), 57. Pabst (Raul), 60. Kubeš (Pabst). Rozhodčí: Cik - Novotná, Kika. Vyloučení: 2:1, navíc Kvoch (OLO) 10 min. nesp. chování a trest ve hře. Využití: 0:1. Střely na bránu: 27:19. Diváci: 203.
Sestava Olomouce: Hulín - Keller, Kvoch, Fojtík - Geier, Stodola, Veselý K. - Havlík, Veselý J., Staněk - Žíla. Trenér: Martin Brix.