Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Olomouc - Už to není jen o tréninku. Letní dril se přesouvá také do série přípravných zápasů. Hokejisté Olomouce v prvním z nich porazili na domácím ledě tradičního soupeře ze Šumperka, který v minulé sezoně opustil první ligu.

29.7.2008

Mora v tlaku na branku soupeře.Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

I tak se hrál poměrně vyrovnaný duel. Netradičních 80 minut nabídlo 9 branek, 21 vyloučení a rozhodující zásah zámořské posily Mory.

„Věděli jsme, že má Šumperk hodně kvalitních hráčů. Na úvod přípravy jsme nechtěli zápas prohrát, na druhou stranu jsme nechtěli hrát s žádným slabým mužstvem. I když je o soutěž níž, tak má devět hráčů výkonnostně na první ligu,“ vysekl kompliment trenér Mory Petr Fiala.

V nezvyklých čtyřech čvrtinách se diváci mohli bavit devíti brankami. „Hrát 4×20 minut bylo přání Olomouce. My jsme to respektovali,“ informuje trenér Šumperka Petr Rutar.

Jeho svěřenci se prosadili hned ve druhé minutě, když brejk dva na jednoho zakončil přesně Novosad.

Postupně se projevovala vyšší kvalita Kohoutů. Mora protočila v zápase prakticky dva týmy, každý odehrál čtyřicet minut. „No, měli jsme pět pětek, tak jsme to řešili takhle. Jedna formace odehrála celých 80 minut. Příští zápas s Brnem to bude zase jiná,“ vysvětluje Fiala.

V „prvním“ týmu Olomouce vynikala dvojice Ministr – Smejkal. Oba se prosadili, Ministr dokonce v oslabení. Ofenzivní utkání rozhodla posila Mory ze zámoří David Kudělka. Robustní bek nastoupil s číslem šest. Diváky i evropský led pozdravil dělovou ránou od modré na 4:3.

Po něm se trefili ještě Ondrušek a kapitán Davídek. „To céčka má i kvůli zápisnému, ale taky to byl jeden z mála, který odehrál celý zápas,“ usmívá se Fiala.

„Pro oba dva týmy mělo utkání všechny znaky prvního přípravného zápasu, takže z toho nejde vyvozovat nějaké závěry. Na Olomouci bylo vidět, že má kvalitu. Podle mě bude aspirovat na stejné umístění co loni. My zkoušíme ve 4. formaci mladé hráče,“ podotkl Rutar.

„Jsme druholigový tým a konfrontace z celky z vyšší soutěže je pro nás určitě zajímavá. Jsme rádi, že Olomouc s námi hrála,“ uzavřel díkuvzdání kouč Šumperka.

HC Olomouc – HC Šumperk 6:3 (0:1, 3:1, 1:1, 2:0)

Branky: 30. Ministr, 39. Smejkal, 40. Venkrbec, 60. Kudělka, 67. Ondrušek, 80. Davídek – 2. a 36. Novosad, 47. Martinka. Diváci: 568. Vyloučení: 9:12.
Olomouc: do 40. minuty: Sedlář – Kříž, Nedbálek – Vyrůbalík, Bartoň – Paška, T. Jurdič – Smejkal, Ministr, Řípa – Sakrajda, Venkrbec, Žajgla – Luňák, Liška, Davídek. Od 40. minuty: Slovák – Kudělka, Ondrušek – Koktan, Zapletal – Staněk, Janáček – Zbořil, Čuřík, Bordowski – Vlk, Sršeň, Meidl – Liška, Luňák, Davídek. Trenéři Petr Fiala, Petr Vlk.
Šumperk: Maláč (61. Peksa) – Holík, Macháček, Vrtík, Blanár, Ondráček, Osina, Hanousek, Kubala – Bařica, Meluzín, Ambruz – Stejskal, Vymazal, Novosad – Ohnutek, Martinka, Čížek – Přikryl, Šula, Fischer. Trenér Petr Rutar.

Autor: Jan Dočkal

29.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
Tragická nehoda jeřábu u dolní nádrže přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně
15

Havarovaný jeřáb na Dlouhých stráních shodili do vody

Policie hledá mladého zloděje, který ukradl poukázku na výhru z herního automatu v Olomouci.
3

Olomouc zaplaví další žlutomodrá vlna i stovky kodaňských Vikingů

Tisíce žlutomodrých fanoušků Zlína, ale i početná výprava dánských Vikingů zaplaví ve čtvrtek okolí Androva stadionu v Olomouci. Fotbaloví "ševci" na olomouckém trávníku odehrají svůj druhý domácí zápas Evropské ligy.

Stromy, které padly kvůli ochraně před povodněmi, slouží jako broukoviště

Motorové pily na břehu Moravy v Olomouci po dvou týdnech zmlkly. Povodí Moravy ukončilo kácení dřevin v místě výstavby II. B etapy protipovodňové ochrany centra krajského města. Větší část kmenů převezli vodohospodáři do Černovírského lesa, kde poslouží hmyzu jako takzvané broukoviště.

Kodaň trénovala v Olomouci, i s českým stoperem Lüftnerem

Andrův stradion se chystá na další duel Evropské ligy. Ve čtvrtek večer se před zaplněnými ochozy proti sobě postaví "domácí" Fastav Zlín a dánská Kodaň. V jejím dresu si už ve středu tréninkově vyzkoušel olomoucký trávník i český stoper Michael Lüftner.