Nerozhodný výsledek po základní hrací době posouvá do nejvyšší soutěže i soupeře z Mladé Boleslavi, hokejovým stánkem tak otřásala neutuchající radost na všech stranách

Zaplněná Plecharéna hnala od začátku domácí Moru neúnavně dopředu. A i když byli hostující zeleno-černí třikrát o gól napřed, vždycky se podařilo srovnat.

Před polovinou nastaveného času pak Jaroměřský poslal Kohouty do extraligy za svým pátečním soupeřem.

Pět a půl tisíc diváků na tribunách propuklo v nadšení. Dlouholetý sen o extraligovém návratu se stal realitou!

Dopita: Jednáme. Věřím, že extraliga tady budeCartelli: Na tohle jsem čekal celý život. Před fanoušky smekámMora to dokázala!!! Olomouc se vrací do extraligy

Živí kohouti, vláček, světlice

„Skvělý pocit. Čekal jsem, že budou dotahovat, ale ani nevěřil jsem, že to dokáží. Loni to také nevyšlo," vzpomněl minulou sezonu Jakub Vaňak, který už osmým rokem jezdí za olomouckým hokejem z Dlouhé Loučky.

Živé kohouty, které někdo vypustil na hrací plochu, „vláček" domácího týmu a světlice v kotli sledoval i Jozef Grieš.

„Na hokej už nějakou dobu chodím. Pochopitelně jsem fandil hlavně slovenským hráčům. Ale Olomouc miluju a postup mě moc těší," radoval se mladý muž původem ze Slovenska.

Ještě půl hodiny po závěrečném hvizdu byly v Plecharéně stovky lidí, aby poděkovaly týmu kapitána Jakuba Bartoně.

Otázku, která byla při zápasu mezi lidmi často slyšet, a sice zda se klub do extraligy nakonec opravdu rozhodně jít, nebo ne, teď slavící fanoušci nechali být.

Vždyť se podařilo vybojovat tak dlouho vzývaný postup, navíc vítězstvím na domácím ledě a před vyprodaným stadionem.