Radost jednadvacetiletého hokejisty, který se poprvé v kariéře během jednoho utkání trefil více než jednou, však kazil důležitý fakt: Mora s favorizovanou Vervou prohrála 2:4 a znovu vyšla bodově na prázdno.

„Góly potěší, ale nevyhráli jsme. Měli jsme hodně šancí, ale dostáváme laciné góly a to si v téhle fázi nemůžeme dovolit," prohlásil jednadvacetiletý David Škůrek. První gólový moment z jeho dílny přišel ve 36. minutě, kdy vyrovnal na 1:1. Druhou trefou večera pak pak urostlý bek snížil v 50. minutě na 2:3.

Potom Kohouti ještě víc přimáčkli soupeře, jenže další vyrovnávací gól už nepřišel.

„Snažil jsem se to tam nějak prorvat a věřil jsem tomu, že to tam potřetí spadne. Mohl jsem z těch příležitostí dát i víc gólů, ale v první polovině zápasu nám to v přesilovkách nelepilo," krčil rameny Škůrek.

Mora proti jednomu z nejlepších týmů extraligy odehrála dobrý zápas, znovu však s nulovým bodovým efektem.

„Bojovali jsme, ale musí to být podpořeno nějakou chytrostí a hokejovostí. To nám momentálně chybí a v tom nás soupeři momentálně přehrávají," přiznal olomoucký útočník Tomáš Rachůnek.

Na začátku týdne se realizační tým olomouckých hokejistů rozšířil o trenéra Jana Tomajka. Hráči potvrdili, že jeho příchod byl pozitivním impulzem. „Trénink se oživil. Přinesl nějaké novější věci a má to zase jinou úroveň. Zaměřujeme se přesně na to, na co potřebujeme," prohlásil David Škůrek.

„Vždycky když do toho vstoupí nový člověk, který v té krizi s námi nebyl celou dobu, tak je to takové pozitivnější. Je to oživení na trénincích a vnesl do toho i jinou myšlenku. Je to jenom dobře," souhlasil Tomáš Rachůnek.

Právě nácvik přesilových her se, zdá se, sešel s úspěchem.

„Když jsme hru zklidnili v pásmu, tak jsme věděli, co máme hrát. Já vlastně jen čekám na přihrávku a střílím," popisoval David Škůrek.

„Jsou tam dobré věci, na kterých můžeme stavět. Musíme se ale vyvarovat zbytečností. Je to chvilka nepozornosti a vždycky to tam nějak spadne," narážel Škůrek na zbytečně inkasované branky.

Ani po dvanácti extraligových prohrách nehází olomoučtí hokejisté flintu do žita. „My nemyslíme na to, kolikrát jsme prohráli. Začínáme vždy za stavu 0:0 a snažíme se to zlomit. Věřím, že to vyjde a dostaneme se na vítěznou vlnu," dodal David Škůrek.