Oznámil to na dnešní tiskové konferenci. Tým Mory bude v další sezoně koučovat dvojice dosavadních asistentů Jan Tomajko a Zdeněk Moták.

"Strávil jsem tady tři sezony. Byli jsme domluveni s panem Fürstem, že pokud se mi tady podaří ty tři roky vydržet, tak to bude asi tak akorát," prohlásil Zdeněk Venera.

Zkušený hokejový trenér zatím neví, kam povedou jeho další kroky. "Teď si rád odpočinu a čas ukáže," řekl šedesátiletý stratég, který už v extralize dříve vedl Zlín, Karlovy Vary, Kometu Brno a Pardubice.

Olomouc pro něj byla pátým extraligovým mančaftem a odcházet bude s pocitem dobře odvedené práce.

"Jsem rád, že se tady podařilo nějakým způsobem extraligu stabilizovat. Přišel jsem po barážové sezoně a nikdo to už nechtěl zažít. Všechny tři roky se nám povedlo být od baráže hodně daleko," uvedl kouč, který Moru za tři roky dovedl dvakrát do čtvrtfinále play-off.

"Samozřejmě do té špice je to ještě dlouhá cesta."

"Obrovský kus práce"

Generální manažer Erik Fürst trenérovi poděkoval.

"Byl to opravdu obrovský kus práce, co tady udělal. Jsem vděčný, že to Zdeněk táhl v těch začátcích, které byly hodně těžké," pochválil Fürst.

Venera s týmem Mory v letošní sezoně postoupil do čtvrtfinále play-off, kde jeho tým padl s Plzní. Spokojeně hodnotil už i základní část extraligy.

"Celou základní část jsme se pohybovali kolem středu tabulky. Výkony byly stabilizované odpovídaly tomu, na co mužstvo mělo. Nakonec z toho bylo předkolo play-off. To jsme proti Zlínu zvládli velice dobře. Ve čtvrtfinále proti Plzni se projevilo i to, že naši hráči toho už měli dost a naopak soupeři se postupně rozehrávali a dostávali se více do hry," řekl Venera k uplynulé sezoně a na závěr poděkoval fanouškům.

"Podporovali nás celé tři roky a za to jim patří velký dík," loučil se Venera.