Co se stalo? Zápas mezi Morou a Vítkovicemi musel být v polovině druhé třetiny přibližně na tři minuty přerušen poté, co byla na ledovou plochu vhozena světlice, která přilétla z kotle ostravských fanoušků.

Ve stejné fázi zápasu olomoučtí fanoušci ve svém kotli odpálili pyrotechniku a následný dým pak několik minut zhoršoval viditelnost i dýchatelnost na stadionu.

Vedení hokejového klubu ve čtvrtek vydalo k incidentu prohlášení.

„Pyrotechnika na stadion nepatří, v žádném případě nechceme, aby se tato situace opakovala. V opačném případě by totiž hrozila vyšší pokuta než tomu bylo nyní, kontumace zápasu, nebo dokonce uzavření zimního stadionu," upozornil na klubovém webu marketingový manažer HC Olomouc Mario Cartelli.

Fans slíbili, že se to už nebude opakovat

„Pokud se tedy bude situace opakovat, zaměříme se na jednotlivé osoby a zabráníme jim další vstup na naše domácí utkání. Pokutu a také ušlý zisk budeme vždy vymáhat na viníkovi." dodal Cartelli, který se již sešel se zástupci fans a domluva zní: „Slíbili, že se podobný incident už nebude nikdy opakovat."

„Dovolím si tvrdit, že máme jedny z nejlepších fanoušků v extralize. Nicméně nemáme zájem o fanoušky, kteří se chovají tímto způsobem. Nejenže škodí samotnému klubu, ale i hráčům na ledě, kteří poté nemůžou dýchat," přidal generální manažer HC Olomouc Erik Fürst.

„Chtěl bych poprosit naše fanoušky, aby chodili i na další domácí zápasy a fandili takovým způsobem, který vyburcuje hráče k co nejlepším výkonům, nezanechá za sebou žádné škody," vyjádřil své přání Mario Cartelli.