Mistr světa z Vídně končí po sedmi letech v Carolině

Navíc přišla zranění, která Vašíčka poslala na tribunu. A z ní se nedostal ani po uzdravení. Záchranný kruh hodili českému reprezentantovi opět Hurikáni z Caroliny. Současnost? Vašíček je na listině volných hráčů. Carolina s mistrem světa nepočítá. Už zase.

Vaším tenisovým partnerem je Jaromír Jágr. Jak si s ním vyhovíte na kurtu?
Hraje se s ním dobře. On umí na síti. Tenis je takové zpestření přípravy, a když hrajete víc zápasů za sebou, tak je to pak i dost náročné na fyzičku.

Není to náročné hlavně proto, že Jágr stojí u sítě a vy běháte vzadu?
To ne! On hraje dobře a všude. Hrajeme, jak by se to hrát mělo. Každý si hlídáme svoji stranu. Když hrajete singly a pak double, tak je to opravdu náročné. Hlavně pro Jardu. On hrál totiž dva tiebreaky. (úsměv) Štěstí je, že nebylo takové vedro. Dá se to zvládat.

Jak vypadá vaše příprava mimo kurty?
Před dvěma měsíci jsem zahájil letní přípravu s áčkem Havlíčkova Brodu. Klasika. Běhání, jízda na kole, hodně času strávím v posilovně a odrazová síla.

Už před dvěma měsíci? Měl jste vůbec čas na dovolenou?
Letos jsme skončili brzo, takže jsem tam pauzu měl. Ještě něco si asi naplánuji před tím, než půjdu na led. Ale přípravě dávám všechno, aby ta sezona za něco stála.

V průběhu uplynulého ročníku vás pronásledovala různá zranění. Je po zdravotní stránce už všechno v pořádku?
Je to lepší. Opravdu tohle léto jsem moc potřeboval, aby se tělo mohlo dát v klidu dohromady. Loni se hrálo dlouho a nebyl čas na rekonvalescenci. Určitě dlouhé léto potřebuji a doufám, že mi to hodně pomůže.

Carolina vás poměrně nečekaně zařadila na listinu volných hráčů. Není to pro vás zklamání po té, co jste pro Hurikány odvedl?
Přece jen jsem tam strávil sedm let. Sedm hezkých let, ale je to sport. Takhle to je. Sám jsem zvědavý, co bude dál.

S trejdy je to v zámoří po zavedení platových stropů trochu divoké. S přestupy asi musí počítat každý. Nemáte pro jistotu v předsíni už předem sbalené kufry?
Určitě se s tím musí počítat. Ty platové stropy už zapříčinili hodně výměn. Člověk musí brát, že to tak je. Teď mám zase trošku výhodu, že jsem volný hráč, a že bych mohl být atraktivní pro jiné kluby.

Takže si budete vybírat?
No, vybírat, to nevím. Ale když pár možností bude, tak si samozřejmě budu chtít vybrat tu nejlepší.

Už víte něco bližšího o vaší budoucnosti?
V neděli jsem se stal volným hráčem. Na to jsem čekal. Teď se uvidí, jaký bude o mě zájem.

Dá se předpokládat, že nadále budete preferovat nabídky z NHL před Evropou. Je to tak?
Já to zatím nechám na agentovi, který jedná. Od prvního července může vlastně jednat už mnohem víc, protože do té doby jsem pořád patřil Carolině. Nevím, jak to dopadne. Nechám se překvapit.

Zatím nemáte žádné zprávy?
Ono to právě zatím moc nešlo. Protože, jak jsem říkal, ono se do toho prvního jednat nesmí.