Mora v úterním zápase nad Indiány dvakrát vedla, ale nakonec padla po samostatných nájezdech. „Musíme být rádi za každý bod, i když dneska to bylo rozehrané na tři. O to víc to mrzí," přiznal dravý forvard, který v pondělí oslavil čtyřiadvacáté narozeniny.

Převládá spíš radost z toho, že jste po dvanácti zápasech bodovali nebo zklamání z těsné porážky?

Zklamání, protože jsme chtěli vyhrát za tři body. To se nám nepovedlo, takže to nemůžeme hodnotit super kladně. Ale aspoň máme ten bod a od toho se musíme odrazit. V pátek v Hradci musíme nechat na ledě duši, zkusit si odnést tři body a pak se o to porvat i v neděli na domácím ledě. Chceme tu situaci v tabulce ještě hodně zamotat.

Bylo na ledě cítit, že i Plzeň má svoje vlastní problémy?Rostislav Marosz

Na to bych se ani nedíval. My chceme hrát s každým a měli jsme dobře rozehrané i jiné zápasy. Ale dneska to vonělo třemi body a je strašná škoda, že jsme to nedotáhli.

Byla klíčovým momentem nevyužitá dlouhá přesilovka pět na tři?

Říká se, že kdo nepromění přesilovku pět na tři, tak potom nemůže vyhrát. Ta přesilovka byla strašně dlouhá a my v takových případech musíme skórovat za každou cenu. My v naší situaci nedáváme moc branek a přesilovku pět na tři určitě musíme využít. Byl to rozhodně jeden ze zlomových bodů zápasu.

Vy jste měl hodně šancí, ale znovu vám to tam nespadlo. Čím to je?

Na to, že jsem měl hodně šancí, se nemůžu koukat. Musím to tam nějak procpat, ale střelecky se mi moc nedaří. Musíme zmobilizovat všechny síly a dorvat to tam.

Při vaší jedné šanci tancoval puk po brankové čáře. Kolik chybělo k tomu, aby to byl gól?

Já jsem to moc neviděl, střílel jsem na první tyčku a v první moment jsem si myslel, že už to tam je. Asi to šlo do spojnice a je strašná škoda, že to tam nespadlo, protože to by nám taky určitě pomohlo.

Proč vám nevyšlo trestné střílení?

Už jsem měl gólmana dole, ale mohl jsem si ho ještě trochu pocukat a ještě si trochu potáhnout si puk. Moc jsem to nezvedl a nespadlo to tam. To je další z těch chybiček.

Ve vašem případě se už dá hovořit už o trápení, protože coby nejproduktivnější hráč Mory jste se naposledy trefil 9. ledna.

To mi ani neříkejte, protože to je hrůzostrašné.

Přitom na začátku sezony útočná formace Rác, Marosz, Cibák budila v extralize velký respekt. Potom se ale rozpadla a momentálně hrajete dokonce jako jediný.

Bohužel přišla nějaká zranění a kluci nemůžou hrát. Musíme to umlátit my, co jsme zdraví. V týmu určitě je ta chuť a bojovnost. Musíme to prostě dokopat do konce, který si přejeme.

Souběžně se hrál se i další zápas, který váš tým zajímal. Karlovy Vary nakonec vezou dva body z Pardubic.

To nás nemůže těšit, ale my se teď musíme soustředit na sebe. Vary to s námi ještě nebudou mít jednoduché.