To se jim sice povedlo, v rozhodujících samostatných nájezdech však byli úspěšnější Středočeši.

Po úvodní části hry vedli Boleslavští na olomouckém ledě o dvě branky.

„První třetina nám nevyšla. S takovým mančaftem, jako je Boleslav, se to už potom těžko dotahuje," prohlásil sedmatřicetiletý obránce Kohoutů Alexandr Lhotský.

Mora přišla po čtyřech domácích vítězstvích o neporazitelnost.

„Je to zklamání. Vždycky chceme vyhrát. Na domácím kluzišti a před vlastním publikem pak obzvlášť," uvedl Lhotský, jenž kvitoval bouřlivou atmosféru, kterou zejména během třetí třetiny vytvořilo necelých dvanáct stovek olomouckých příznivců.

„Bylo by super, kdyby diváci chodili minimálně v takovém počtu. To se hned hraje lépe, než když přijde pět set diváků. Když jich dorazí dvanáct set, tak je ta atmosféra o sto procent lepší," porovnával zkušený bek.

Lhotský proti Boleslavi odehrál dobrý zápas, a dokonce se mohl i zapsat do střelecké listiny.

„Netrefil jsem ale prázdnou bránu. Nevím, jestli to někdo vyrazil, ale je to škoda. Nohy mi šly dobře, akorát chybělo vítězství," poznamenal hokejista, který tak čeká na svůj první letošní bod.

Boleslavští útočníci zaměstnávali obranu Kohoutů po celý zápas. „Mají tam kluky, kteří si to umějí nahrát. Člověk se musí hodně ohánět," souhlasil Lhotský.

Hosté navíc sázeli na nebezpečné brejky.

„Vytahovali se dopředu a to se špatně pokrývá. Jeden obránce si musí hlídat hráče, který tam zajíždí, a pak se vytvoří díra na křídle a to už je věc útočníků, kteří šlapou zpátky. Musí se to pohlídat, jinak se tam udělá mezera a je z toho problém," popisoval obránce Mory.

V sobotu Kohouti zavítají na led předposledního Písku. Jejich cíl bude jasný – poprvé uspět na venkovním kluzišti.

„Konečně to budeme chtít prolomit. Už by bylo na čase z venku dovézt vítězství," prohlásil Lhotský.

Písek není pro Kohouty žádná neznámá.

„Hráli jsme s nimi Regionální pohár a víme, co od nich můžeme čekat. Jedeme tam zvítězit," dodal Lhotský.