„Když se naskytla možnost jít do Olomouce, neváhal jsem a kývl téměř hned. Líbil se mi mančaft, který hrál výborně. Na Moru jsem měl samé dobré reference – na tým, trenéry i na vedení. A navíc jsem se přiblížil domovu, který teď mám v dojezdové vzdálenosti,“ prohlásil dvaatřicetiletý forvard po prvním tréninku v novém klubu.

Odchovanec Vítkovic se na seznamovací tréninkové jednotce, která se odehrála kvůli nepřízni počasí mimořádně pod střechou Plecharény, ukázal jako výborný fotbalista.

„Hráli jsme také florbal a byla to sranda. I když to bylo docela náročné a celkem jsme se zadýchali. Řadil bych to mezi náročnější začátky letní přípravy,“ porovnával Klimek.

Seznamovat se však zdaleka nemusel se všemi hráči kádru.

„Čtvrtinu kluků znám, nepřišel jsem úplně do cizího prostředí,“ hlásil spokojeně útočník, který se ve Spartě potkal s brankářem Lukášem i obráncem Švrčkem. Z Ostravy pak zná například útočníky Strapáče s Kolouchem a samozřejmě Zbyňka Irgla.

Ve svých obou předchozích štacích, Spartě a Vítkovicích, se navíc potkal s jedním ze dvou nynějším trenérů Hanáků Zdeňkem Motákem. „Tohle hrálo samozřejmě také roli. Víme, co od sebe očekávat. Když přišla nabídka z Olomouce, tak jsem byl strašně rád.“

Posunout metu zase o krok dál

S dlouhodobě nejlepším pražským hokejovým klubem získal dvě stříbrné medaile – v ročníku 2015/16 v extralize, o rok později v hokejové Champions League. A pěkný úspěch by rád vybojoval také s Kohouty.

„Poslední dva roky se tady hrál výborný hokej a dvakrát to skončilo ve čtvrtfinále. Každý má cíl a sen to posunout o krůček dál. To by bylo moc pěkné,“ zamyslel se.

„Musíme za tím jít ale postupně a tvrdou prací. Těším se na to, jaké to tady bude. Mám chuť pracovat, ukázat se a hrát dobře,“ plánoval.

Jakou roli bude mít v olomouckém týmu se teprve dozví. „Sedneme si s trenéry a teprve mi řeknou, co ode mě očekávají a co bych tady měl plnit,“ uvedl Klimek.

V uplynulé sezoně zaznamenal v 37 zápasech základní části 10 bodů (5+5), další gól a dvě asistence přidal ve čtyřech zápasech předkola play-off.

„Minulá sezona byla taková všelijaká. Měli jsme dobrý začátek. Pak jsme měli hodně zraněných a rozbilo se to, co fungovalo. Pak jsme se dali do kupy, ke konci jsme už hráli dobrý hokej,“ rekapituloval.

Cíl se Spartě ale splnit nepovedlo. „V předkole play-off jsme hráli nejlepší hokej za celou sezonu. Byli jsme lepší než Vítkovice, bohužel jsme to nevyjádřili gólově, Bartošák nás vychytal,“ ocenil výkon reprezentačního gólmana.

V Plecharéně hrával vždy rád

Pod vedením německého trenéra Uweho Kruppa zažil i noční tréninky za trest.

„Bylo to poprvé a doufám, že taky naposledy,“ pousmál se Klimek. Na hvězdného stratéga ale neřekl půl křivého slova.

„Vyzařuje z něj přirozený respekt. Je to chlap jak hora a něco dokázal, má Stanley Cup a jeho kariéra je neuvěřitelná, trénoval i reprezentaci. Je to dobrý trenér a myslím, že to ve Spartě ještě ukáže,“ prohlásil Klimek.

V Olomouci se musí připravit na skromnější podmínky, v zimním období se v Plecharéna mění na mrazírnu.

„Je to trošku něco jiného. Člověk cítí, že je tady větší zima. Ale myslím, že to nebude žádný problém. Když se hráč začne hýbat, tak je mu hned teplo a někdy až moc,“ prohlásil Klimek.

Těšit se může na bouřlivější kulisu, než jakou zažíval v Praze.

„Tady se mi hrálo vždycky dobře, byla tady vždy dobrá atmosféra a to ani nemusí být úplně plno. Stačí když přijde tři a půl tisíce fanoušků, tak udělají super atmosféru. Když takový počet přijde do O2 areny, tak si říkáte, že tam nikdo není. Tady vždycky byli výborní fanoušci, Olomouc pořád hnali a já doufám, že to tak bude i dál,“ dodal Klimek.