O postupujícím do finále první ligy tak rozhodne až nedělní sedmý zápas na ledě chomutovských Pirátů.

FOTO a REPORT ze šestého semifinále Mora vs. Chomutov

„Doufám, že ten sedmý zápas už zvládneme a budeme bojovat víc než kterýkoliv jiný zápas a pošleme Piráty na dovolenou,“ věří Kašík, který se v semifinálové sérii rozchytal k fantastickým výkonům.

Jak jste prožíval takto emotivně vypjaté utkání, které rozhodovaly až nájezdy?
Prožíval jsem to hodně, protože vím, že nejsem nájezdový typ. Umím je chytat, ale většinou se s tím nedokážu srovnat v hlavě. Dneska se mi to povedlo, šel jsem do těch nájezdů dobře a byl jsem překvapivě klidný. Jsem za takové zkušenosti rád, těší mě, že jsem tak vyhrocené nájezdy zvládl a že jsem kromě toho jednoho gólu už další nepustil. To podrželo tým nad vodou a srovnali jsme na 1:1 a pak vyhráli na penalty. Za to všechno jsem strašně rád.

Který nájezd pro vás byl nejhorší? Jednou vám dokonce pomohlo i břevno.
Nejhorší je pro mě vždycky první nájezd a podle něj se to odvíjí. Když ho chytnu, tak mi to dodá sebevědomí a potvrdilo se to. Břevno, to k hokeji patří. Nedáte a dostanete.

Co říkáte na rozhodující fantastický nájezd Petra Koloucha?
Čekal jsem, že to Řehy (Milan Řehoř, pozn. red.) nechytne, protože už tam párkrát sežral nájezd Dopimu. To jenom vyústilo v ten gól. Koloušek to udělal skvěle, byl to nádherný gól, nádherný nájezd.

V neděli vás čeká sedmý zápas v Chomutově. Jste kousek od senzačního obratu z 0:3. Co to s vámi dělá?
Se mnou to nedělá nic. Někde jsem četl na fóru, že není možné, aby Chomutov prohrál čtyři zápasy v řadě. Já doufám, že to možné je a že to potvrdíme. Byla by to pro mě veliká výhra v této fantastické sezoně. To finále už bychom hráli s klidnou hlavou a třeba bychom jej taky vyhráli. Ale to je ještě všechno strašně daleko, doufám, že se do finále dostaneme.

Jak se vám chytalo v tak báječné kulise?
Konečně přišlo tolik lidí, ale my jsme taky konečně před takovou návštěvou dokázali zvítězit. Jsem rád, že došlo na moje slova, když jsem říkal, že je chceme ještě potrápit. Už jsme je potrápili dost a doufám, že teď už je úplně zničíme.