„Tohle je můj oficiální konec v HC Olomouc,“ oznámil 40letý Vyrůbalík ve zprávě na webových stránkách Mory. „Vedení se se mnou pěkně rozloučilo, vše jsme si řekli do očí a vzájemně si poděkovali,“ řekl a dodal: „Rád bych poděkoval i fanouškům – chodili v hojném počtu a povzbuzovali nás!“

Loučí se velká osobnost kabiny a hráč, který za Olomouc odehrál po Jiřím Ondruškovi druhý nejvyšší počet zápasů, dohromady jich bylo 595. V nich Vyrůbalík nasbíral 191 bodů za 53 branek a 138 asistencí.

„Je vždycky velmi smutné, když se loučí hráč, který tady by dvanáct sezon. Martin sem přišel před 15 lety a je to hokejista, kterého si neskutečně vážím. Odvedl velký kus práce. Svým přístupem strhl kabinu a podle mě si vytvořil respekt a zůstala za ním obrovská stopa,“ řekl na Vyrůbalíkovu adresu Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc.

Poprvé se Vyrůbalík objevil v kohoutím dresu během sezony 2006/07. U postupu do extraligy nebyl, protože si na tři sezony (2011/12, 12/13 a 13/14) odskočil do slovenské Skalice, ped nováčkovským ročníkem v nejvyšší soutěži se ale vrátil a po boku Pavla Skrbka patřil k oporám mužstva. Po sezoně 2014/15 převzal kapitánské „C“ od Pavla Patery a kabině „šéfoval“ až doteď. Po šesti letech tak bude Mory hledat nového kapitána.

„Čas člověk nezastaví, nikomu z nás neubývá. Musíme to brát tak, jak to je a musíme se s tím srovnat,“ dodal Fürst.

Pro Vyrůbalíka se tak uzavřela jedna velká kapitola jeho hráčské kariéry. Zda v ní bude pokračovat, zatím není jisté. „Nejsem ještě rozhodnutý, že určitě ještě budu někde hrát – může se stát, že opravdu ukončím i profesionální kariéru a přesunu se do hodonínského hokeje,“ pravil Vyrůbalík. Jako sportovní manažer působí u klubu SHKM Hodonín, který hraje krajský přebor.

Vyrůbalíkův odchod je první změnou v olomouckém kádru po sezoně 2020/21.