Fakultní nemocnice totiž ve spolupráci s hokejovým klubem Kometa Brno připravila akci Červená z modré na svatého Valentýna. Ta je součástí dlouhodobé programu Červená z modré pro život, kterou nemocnice s Kometou zahájila v září loňského roku.

„Od loňského podzimu mají fanoušci Komety možnost dostat svoje jméno na dres některého z hráčů výměnou za transfuzi krve. Protože se akce velice dobře ujala a nalákali jsme více než sto třicet nových dárců z řad fanoušků, rozhodli jsme se v programu pokračovat i během hokejového playoff,“ upřesnila tisková mluvčí Fakultní nemocnice Anna Nesvadbová.

Párům, které ve čtvrtek darují krev, přislíbila nemocnice poukázky na zápas čtvrtfinále s Olomoucí.

Jeden z prvních párů, který se ve čtvrtek ráno objevil na Transfuzním oddělení bohunické nemocnice, přijel z Tišnova. Helena Lubinová a Radek Sláma o možnosti získat vstupenky na hokejové čtvrtfinále nejdříve vůbec nevěděli, nakonec ale lístky přivítali s radostí.

„Přítelkyně sice na zápas jít nechce, já ale určitě půjdu. Hokej mám rád a sám ho i rekreačně hraju. Dnes jsem na transfuzi poprvé, přítelkyně mě musela trošku přemlouvat. Určitě tady ale nejsem naposledy, darovat krev je potřeba,“ řekl Radek Sláma.

Jeho partnerka Helena Lubinová dodala, že krev chodí darovat už dva roky a také má v plánu v dárcovství pokračovat.