Právě on byl důležitým článek týmu, který přispěl k posledním vítězstvím Mory.

Stačí se ohlédnout tři zápasy zpět: na ledě Komety předvedl Aleš Jergl parádní akci, po které Miroslav Holec vstřelil vítězný gól.

V domácím souboji s Mladou Boleslaví si Jergl připsal gólovou dorážku a po vítězném zápasem měl dvojnásobnou radost.

„Poté, co jsem dal první gól, jsem si trošku více začal věřit,“ přiznal čtyřiadvacetiletý forvard.

A v neděli to odnesly Pardubice.

V přesilovce totiž Jergl luxusně vymetl šibenici a pomohl k pátému extraligovému vítězství Kohoutů v řadě.

„Viděl jsem trochu místa nad brankářovým ramenem, tak jsem si řekl, že to zkusím vystřelit a trefil jsem to,“ popisoval aktuální tahoun týmu.

Jaká změna oproti úvodní části extraligového ročníku.

„Už konečně poznávám sám sebe. Před tím jsem asi hrál za někoho jiného, ale teď už jsem to já,“ porovnával Jergl své dvě tváře z letošní sezony.

„Doufám, že se bude dařit jak mně, tak hlavně týmu v dalších zápasech,“ řekl pro ČT sport hokejista, který v posledních třech zápasech získal pět kanadských bodů.

ŠLAPE NÁM TO, POTVRZUJE NAHODIL

Posledních pět utkání nastupuje třetí olomoucká formace ve složení Holec – Nahodil – Jergl a tahle lajna momentálně táhne tým Mory nejvíce.

„Aleš je šikovný hokejista. To jsme věděli už když hrál v první lize, umí nahrát puk. Míra nás taky dobře doplňuje, lítá tam jak blázen,“ uvedl pro ČT sport na adresu svých křídel centr produktivního útoku Lukáš Nahodil.

„Nahráváme si a já doufám, že to takhle bude pokračovat a bude nám to šlapat dál,“ řekl forvard, který se na výhře v Pardubicích podílel jedním gólem.

Mora se vyšvihla na třetí místo tabulky a o šestou výhru v řadě bude bojovat v pátečním moravském derby proti Zlínu.