Čtvrté utkání v Havlíčkově Brodě se dlouho nevyvíjelo nijak příznivě. Co způsobilo obrat ve třetí třetině?
Zápas nevypadal vůbec dobře. Po dvou třetinách jsme prohrávali 2:0 a jednou nohou jsme byli na konci sezony. Ale kousli jsme se. Důležitý byl první gól, který jsem se štěstím trefil ze vzduchu. To nás nakoplo. Viděli jsme, že by se zápas mohl otočit, a podařilo se to.

Prohrávali jste 0:2, ale Rebel údajně mohl vést i větším rozdílem?
Domácí měli spoustu šancí, chtěli sérii ukončit. Průša (Martin Prusek – pozn. red.) chytal výborně a zachránil nás.

Na začátek zápasu mělo určitě negativní dopad i nepovedené třetí utkání, které naopak otočil Rebel.
Asi nás to trochu nahlodalo. Ve třetím zápase jsme vedli 2:0, ale domácí vyrovnali. Vypadalo to na prodloužení, ale dostali jsme gól v poslední minutě.

V sérii prohráváte 1:3 na zápasy. Za jak reálné považujete otočení celého čtvrtfinále?
Nikomu se to sice nepovedlo, ale někomu se to povést musí. Proč ne nám? Je to reálné, série se dá otočit.

Trenéři vás ve čtvrtém utkání vrátili do útoku s Milanem Ministrem a Matějem Pekrem. Zdá se, že vám tato změna prospěla.
(Do rozhovoru vstupuje obránce Jan Mikel: Hlavně to prospělo Minimu a Pekymu, protože Zbořka je výborný hráč.) V sezoně jsme spolu celkem dlouho hráli před mým zraněním. Docela se nám dařilo. Vyhovuje nám náš styl hry, pasujeme k sobě.

Po zranění jste se vrátil do druhého zápasu play off. Trenéři ale říkali, že návrat byl vyvolán zraněním Petra Haluzy. Cítíte se už teď stoprocentně v pořádku?
Hraju, no (smích).

V zápasech s Havlíčkovým Brodem začíná přibývat emocí. V dalším průběhu bude hodně důležité neuchýlit se k nějakému oplácení.
Určitě. To k play off patří. S Brodem budeme hrát pátý zápas a určité věci se přenášejí. Některé hráče člověk nemá rád. Emoce tam jsou.

Zdá se ale, že někteří hráči špatně snášejí určité provokace. Máte pevné nervy?
To se uvidí. Doufám, že jo.

Především v domácích zápasech se zdálo, že máte určitý komplex z gólmana Suchana. Už jste na něj našli nějaký recept?
To se nedá říct, že bychom z něj měli komplex. Pochytal, co mohl, a my jsme byli jaloví.