Do utkání 1. kola juniorské extraligy vstoupili lépe domácí. V 7. minutě využili přesilovou hru 4 na 3 zásluhou Luňáka a ujali se vedení, které do konce třetiny kontrolovali. Rozhodčí často vylučovali a jen zřídka se hrálo v plném počtu na obou stranách.

Toho dokázali využít hosté z Liberce a dvěma brankami v přesilových hrách utkání otočili. Domácí poté spalovali jednu vyloženou šanci za druhou, ale nakonec se přece jen vyrovnání dočkali - jak jinak než v přesilovce skóroval Coufal.

V prodloužení strhl vítězství na domácí stranu krásnou ranou Ostrčil a tak mohl být trenér Kohoutů Kamil Přecechtěl spokojený. „Na začátek sezony jsme odehráli velice kvalitní vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás,“ řekl Přecechtěl.

Do utkání mohl nasadit hráče z A-týmu Luňáka, Ostrčila a Venkrbce. „Hráli jsme téměř v nejsilnější sestavě, kluci z první řady zaslouženě dostanou šanci za A-tým a budou hrát střídavě v seniorském i juniorském týmu,“ dodal domácí trenér.

Olomouc – Liberec 3:2 p. p. (1:0, 0:1, 1:1,- 1:0)

Branky: 7. Luňák, 46. Coufal, 64. Ostrčil – 26. Kopic, 44. Lemfeld

Olomouc: Slovák – Ostrčil, Trojan – Malina, Krause – Spurný, Koryčanský – Coufal, Venkrbec, Luňák – Dostál, Prášek, Stromšík – Málek, Pánek, Skácel. Trenér Kamil Přecechtěl.