„Tréninky jsou teď zaměřené na vytrvalost. Na suchu se budeme připravovat do konce června a na led bychom měli jít 15. srpna,“ nastínil plán přípravy majitel klubu Tomáš Sršeň.

Paško a Jurča vynechali konec loňské sezony kvůli zranění a museli na operace. V úvodu letní přípravy tak chybí. „S Paškem ale už na příští sezonu nepočítáme. Petr Jurča byl na operaci s koleny a rehabilituje. Během měsíce by měl začít trénovat,“ odhaduje Sršeň.

Ve druholigovém kádru by k žádným převratným změnám nemělo dojít. „Hráče zatím neřešíme. Až na malé obměny chceme udržet loňský kádr. V týmu chceme dávat příležitost mladým klukům, které doplní zkušení hráči jako Pavlas, Komínek a Tihlář,“ má Sršeň jasnou představu.

Část loňské sezony v hanáckém klubu odehráli dva ruští hokejisté Denisov a Tolkačev, o kterých se uvažovalo i do budoucna. Nakonec se ale tato dvojice v uničovském dresu znovu neobjeví. „Nesplnili naše očekávání, o tyto hráče nemáme zájem. Může se stát, že před sezonou na zkoušku přijede několik ruských hráčů,“ připustil Sršeň.

Do týmu žádná nová posila zatím nedorazila. „O žádné druholigové hvězdy se snažit nebudeme. Byl bych rád, kdyby se prosadili tři hráči z juniorky,“ přál si Sršeň.

Vedení hanáckého klubu zároveň řeší naplnění rozpočtu na příští sezonu. „Není to jednoduché, ale snad se nám podaří sehnat stejné peníze jako před rokem,“ uvedl Sršeň.