Šumperští Draci pokračují ve vítězné sérii, když si doma poradili s Orlovou 4:0. Naopak Přerov znovu prohrál, tentokrát na Technice 1:5. Překvapivým vítězstvím hostů 4:1 skončilo derby mezi Šternberkem a Prostějovem. Domácí přitom začali dobře, šance v první třetině ale neproměnili.

„Hosty naopak první gól na začátku druhé třetiny posadil na koně. My jsme sice vyrovnali, ale pak jsme během minuty po rychlých brejcích dvakrát inkasovali,“ řekl šternberský kapitán Milan Jurák.

Podobně vývoj derby vnímal i prostějovský kouč Aleš Flašar. „Gól nám velmi pomohl. Kluci si začali věřit, hráli důrazně,“ řekl Flašar.

Šternberk přitom doma body nerozdává a také proto je porážka překvapivá. „Soupeře jsme ale určitě nepodcenili. Prostějov posiluje a nám se zápas moc nepovedl,“ vysvětloval Jurák.

Uničovští hokejisté se protrápili k výhře 5:3 nad Velkým Meziříčím. Hosté ale skórovali již po dvaceti vteřinách a Hanáci se nemohli dostat do zápasu. „Hráli jsme příšerně. Byl to nejhorší výkon v sezoně. Podcenili jsme soupeře,“ neskrýval nespokojenost uničovský trenér Josef Sršeň.

Domácí však o výhře nakonec rozhodli v závěrečné třetině. „Vyhráli jsme díky vůli,“ našel Sršeň alespoň nějaké pozitivum.

Tím ale výčet kladů končí. Uničovským hokejistům se totiž o dalšího hráče rozrostla marodka, na kterou přibyl útočník Jurča. „Už máme jen devět útočníků,“ dodal Sršeň.

Šumperští hokejisté pokračují na vítězné vlně, když porazili Orlovou 4:0. Na lavičce Draků se tak třemi body uvedl nový kouč Jiří Režnar.

„Z naší strany byla patrná přemíra snahy, ze které pak pramenily chyby, kterých jsme udělali opravdu dost. Bylo vidět, že kluci moc chtějí. Naštěstí se výsledek nakonec dostavil a uhráli jsme tři důležité body,“ oddechl si Režnar.

Hosté byli nebezpeční hlavně při šumperských přesilovkách. „Celý tým se chtěl ukázat a místy to našim hráčům trochu svazovalo ruce. Skvěle nás ale podržel Maláč. Doufám, že v dalších duelech budeme hrát již daleko uvolněněji,“ dodal Režnar.

Přerovští Zubři se dál trápí. Utkání v Brně navíc hodně ovlivnil první gól Techniky. Hosté po záhadném zapískání přestali hrát a domácí otevřeli skóre.

„Dokud hlavní rozhodčí nezapíská, tak se hraje. Ta situace zaváněla ofsajdem. Byl to hodně nepříjemný gól, který nás ale taky totálně rozhodil,“ poznamenal přerovský kouč Jaroslav Beck.

Toho navíc mrzí, že jeho svěřenci přestali dávat góly. „S jedním gólem se vyhrávat nedá. Momentálně nám chybí střelec,“ posteskl si kouč Beck.