Přerovskou bránu hájil celý zápas Okáč a předvedl dobrý výkon. První třetina patřila převážně Zubrům. Hned po třech minutách dostali svého soupeře pod výrazný tlak a mezi čtvrtou a třináctou minutou Uničov na Okáče vůbec nevystřelil.

Přerov se na Tihlářovu branku rozstřílel ze všech stran, během úvodní třetiny to bylo dvaadvacetkrát, a vytvořil si tři vyložené šance. Žádnou z nich však neproměnil. Teprve v závěru 13. minuty si sáhl na puk i Okáč.

O chvíli později se nepodařilo proměnit obrovskou šanci Rakovi, který se protáhl z kruhů mezi hráči zcela sám před branku. Tlak hostí pak byl v závěru třetiny definitivně ukončen vyloučením Vlčka.

Prostřední část hry měla zrcadlový průběh. Byli to tentokrát domácí, kteří vládli na ledě. Hned na začátku třetiny dohrávali přesilovou hru a krátce nato si vyzkoušeli další početní výhodu. Díky tomu si vypracovali několik šancí, ale paradoxně to bylo Meo, které se ujalo vedení.

Při vlastním oslabení zapomněli domácí bránit a po přihrávce od Šima a střele Hanáka při akci dvou na jednoho, se hosté ujali vedení. Uničov dále pokračoval v náporu a Přerovu nepomohly ani dvě za sebou jdoucí přesilové hry, při nichž nedokázal ani jednou vystřelit.

Krátce po jejich skončení se soupeři podařilo vyrovnat, když Kamil Rajnoha našel zcela volného Diviše a ten měl před sebou prázdnou branku.

Také závěrečnou dvacetiminutovku zahajovali Zubři v oslabení a ještě před jeho skončením si šel odpočinout na trestnou lavici další Přerovan. Meo však odolalo a bezprostředně po skončení obou trestů mohlo dokonce strhnout vedení znovu na svou stranu, když ve 44. minutě trefil Vlček pravou tyč.

A tak platilo pravidlo nedáš – dostaneš. Za patnáct sekund se po zmatku před brankou prosadil Ševčík a domácí byli na koni. Uničov se ovšem z vedení neradoval dlouho.

Ve 47. minutě předvedla krásnou kombinační akci druhá pětka, která nechala všechny domácí hráče za sebou a s Tihlářem si v klidu pohrála – 2:2. V jednapadesáté minutě se hezky uvolnil Ditrich, jeho střela ale skončila těsně nad.

Poslední obrovskou šanci nevyužil Kupec, když Tihlářovi pomohla opět konstrukce branky. Nájezdy se i přes nerozhodný výsledek nejely.

HC Uničov – HC ZUBR Přerov 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)

Branky: 34:15 Diviš (K. Rajnoha), 43:49 Ševčík (Komínek) – 23:34 Hanák (Šimo), 46:38 Hanák (Martinák, Šimo). Vyloučení: 8:8 – bez využití, v oslabení: 0:1, střely: 40:42, buly: 27:40.