Klub nejprve počítal, že nasbírá kolem deseti tisíc korun. Skutečnost ale předčila očekávání. „Teď už máme 72 600 korun. Další peníze se vyberou v šatně a u vchodu od diváků. Počítáme, že minimálně 75 tisíc budeme mít," hlásil ve čtvrtek majitel A týmu Milan Axmann.

Nápad vzešel z vedení klubu. „Byl to nápad trenéra, že bychom mohli něco udělat pro konkrétní věc v okolí. V Klokánku byli nadšeni. Sám jsem přispěl a oslovoval partnery. Pak už to skákalo po deseti a patnácti tisících," pochvaloval si Milan Axmann.

Symbolický šek bude předán ve druhé přestávce. „Na stadionu budou i děti z Klokánku," dodal Milan Axmann.

Uničovští hokejisté se v krajské lize drží na čtvrtém místě a v posledních zápasech se jim začalo dařit. Po rozpačitém začátku se tým rozjel a již pět zápasů drží vítěznou sérii. „Hrajeme slušné zápasy. Chtěli bychom se umístit do čtvrtého místa, abychom pro play-off měli výhodu domácího prostředí," plánuje Milan Axmann, který je zároveň brankářem.

Uničov přitom dříve hrával druhou ligu. „Určitě chceme vyhrát krajskou ligu a dostat se do baráže. Pro postup do druhé ligy ale potřebujeme oslovit sponzory a město. Navíc by se musel výrazně obměnit kádr," uvědomuje si Milan Axmann.

Zápas mezi HC Uničov a Hokej Uherský Ostroh začíná v sobotu od 17 hodin.