Derby: rozhodla první třetina

ŠTERNBERK/UNIČOV - Bodově naprázdno vyšli ve druhém kole druhé ligy šternberští a uničovští hokejisté. Šternberk nestačil na favorizovanou Techniku 2:5, Uničov v derby podlehl Přerovu 1:4.

26.9.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Šternberským se v uplynulé sezoně na brněnský celek dařilo. Tentokrát bylo ale utkání v režii favorita, který už v 8. minutě vedl 2:0. „Co k zápasu říct? Asi to, že výsledek je zasloužený,“ přiznal trenér Lubomír Fischer. „Brno zápas odehrálo dobře, moc nám nedovolilo. Maximálně korigovat skóre,“ poznamenal Fischer. Navíc musel značně improvizovat, když postrádal obránce. „Jeli jsme jen se třemi stabilními obránci. Zbytek museli doplňovat útočníci a to se také jistě podepsalo na výsledku,“ dodal.

Derby Uničova s Přerovem se rozhodovalo v první třetině, hosté vedli v 11. minutě 3:0. „V úvodu jsme nechávali dostávat soupeře do šancí a své příležitosti využili. Podobné to bylo už před týdnem ve Šternberku,“ upozornil asistent trenéra Jiří Paška.

Podobně úvod vnímal i hostující trenér Radoslav Svoboda. „Podařilo se nám proměňovat šance. Byli jsme bruslařsky na tom mnohem lépe než soupeř,“ tvrdí Svoboda. Do Uničova dorazilo sedm stovek diváků. Hosté měli velkou podporu. „Hráli jsme v podstatě v domácím prostředí,“ pochvaloval si Svoboda.

Druhá liga pokračuje třetím kolem již dnes. Šternberk hostí Karvinou a Uničov zajíždí do Kroměříže.